Lastega shoppama!?

Kuna olen ise töötanud riidepoes, toidupoes ja olen ise ka poodide külastaja ja käin aegajalt endale ostmas riideid ja toitu ning mul on ka laps, siis pean end pädevaks rääkima lastega poodides käimisest. Siinkohal mainin ära, et juttu tuleb peamiselt ikkagi lastest vanuses 2-7a. Pisikesed beebid enamus ajast magavad ja nende juuresolek poes ei sega ilmset kedagi v.a juhul, kui vankrid seisavad keset teed lihtsalt ees. No ja, kui sa tassid pisikese beebi, kes on paksult riides, poodi hauduma sinna, siis see ei ole ka okei.

Hea, et ma eile ei kirjutanud seda postitust, sest siis ma ilmselt vihahoos oleks ilmselt kukkunud karjuma. Üldiselt oli mul eile enesetunne ka nats kehvavõitu, ma olin vähe maganud ja pea valutas ja see süvendas kindlasti minu paha meeleolu lapsi poodi tarinud emade suhtes.

Asja juurde….olin mina poes (kleidipoes) tööl, tegelesin peamiselt garderoobi juures klientide nõustamisega, aitamisega ja stangedelt proovitud kleitide saali tagasi tassimisega ja minu tööd sõna otseses mõttes segasid lapsed. Lapsed on lapsed ja nende koht ei ole poes shoppamas, seega olin ma vihane hoopis nende emade peale, kes otsustasid oma 2 aastaste lastega kleidipoodi kleite (ikka mitmuses) proovima tulla ja selleks ajaks jätsid oma lapsed järelvalveta.  Kleitidelt ikka pudeneb litreid, kivikesi, pärleid ja muud ning üks pisike jooksis ja otsis põrandalt just neid pärlikesi ja seejärel toppis neid omale suhu. Õnneks ema avastas ja käskis selle suust ära võtta ja seejärel VISATA PÕRANDALE TAGASI!! WTF!  Mina oleks tahtnud teada, mis selle ema peas küll toimus, et ta palus selle põrandale tagasi visata. Et järgmisel hetkel, kui ta pilgu lapselt pöörab, ta saab ikka sellesamuse pärlikese üles otsida ja uuesti suhu toppida ja seekord alla neelata??

Pikki maxikleite oma kohtadele tagasi viies jooksis üks väike laps mulle täpselt otsa. Võin ausalt öelda, et meil mõlemal vedas, sest, kui ma oleks lapsele otsa kukkunud, oleksin ilmselt süüdlaseks jäänud mina (alles siis, kui lapsega midagi juhtub, tuleb välja emalõvi) ja lapsel, sest ilmselt ei oleks väga mõnus olnud, kui üks 60 kilone naine talle peale kukkub koos kleidihunnikuga. Taas tekib küsimus “Miks?” Miks te jätate oma väikesed lapsed poe peale “hullama” ise muretult järgmiseks peoks või kes teab milleks ilusat hilpu välja valides? Kas see ei tundu hoolimatu ja ei näita vastutustundetust?

Kolmas kord kokkupuude lapsega, kes lihtsalt pistis röökima….häiritud oli teenindajate töö, kindlasti häiris see ka teisi kliente, kes omavahel tahtsid midagi arutada või rahus oma kleite proovida. Ta ilmselgelt ei olnud nõus istuma ühe koha peal ja tegema mittemidagi ja seetõttu hakkas ta nutma, et välja näidata oma rahulolematust. Mis ongi tegelikult ju õige, sest lapse koht ei ole kuskil poes emaga kaasas jõlkuda. Ta on väike laps, kellele on sisse kodeeritud asjade uudistamine, katsumine, mängimine, jooksmine, tähelepanu, kõik, mis sillerdab ja särav on vaja suhu toppida. Laps ei peagi istuma vaikselt ühe koha peal ja ootama oma ema ja veelvähem ei pea ta aru saama sellest, miks ta peab vagusi istuma ja passima ja miks ta ei tohi ringi joosta ja suvalisi asju suhu toppida. Sinu, kui ema kohustus on hoida oma last, valvata teda ja mitte solgutada ringi mööda poode.

Ma ei ole nõus sellega ja  mul on tunne, et need emad on kuskilt kõrgelt pea peale kukkunud või neid lihtsalt ei huvita oma lapse heaolu, kui nad niiviisi jätavad oma lapsi hooletult poe peale jõlkuma ja “pahandusi” tegema ja mittesöödavaid esemeid põrandalt suhu toppima. Kui sa tahad minna shoppama, palun jäta oma laps mehega koju või kutsu kasvõi vanaema vaatama mitte ära tari vaest last kaasa mitmeteks tundideks igavlema! Viimases hädas võta kaasa keegi, kes hoiab silma peal lapsel/lastel samal ajal, kui sa proovikabiinis midagi proovimas oled.

Kui lapsed on hästi kasvatatud ja oskavad viisakalt käituda siis miks mitte…mõni harv tundepuhang poes ei peaks küll kellegi kulmu kergitama, kui aga esineb selline olukord, mis ülal nimetatud on, siis tõesti on targem lapsed koju jätta.

PS: Ma ei leia mitte ainsamatki poolt argumenti, miks võiks, peaks, tohiks oma pisikesi ja koolieelikuid kaasas tarima shoppamise eesmärgil. Mitte ainsamatki! Ma ei plaani seda ise kunagi teha ja ma vaatan viltu neile, kes poodides oma lapsed hooletult jätavad ja kes laseb neid lihtsalt karjuda, nutta ja röökida ent samal ajal teevad proovikates selfisid oma võimalikust uuest peokleidist. Söögipoes on nats teine asi, kuid ka siis vabandaks kaas- ostlejate ees ja prooviks kiiremas korras poest lahkuda, kui laps tõsiselt jonnib ja pulka viskab.

 

51458211

 

Mida teie arvate lastega poes shoppamas käimisest või üldse lastega poodlemisest, ükskõik, mis poes siis?

6 thoughts on “Lastega shoppama!?

 1. Tunne, tunne… reaalselt tegelikult võivad ka teised inimesed sinust vastupidiselt arvata ning olla mitte situatsiooniga isiklikult seotud. Lihtsalt sinu mom shaming on lausa vastik. Usu mind, emad ei lähe vabatahtlikult väikese lapsega poodi v.a. kui a) pole tarvis lapsele midagi sellist osta mida tuleks selga proovida või b) loe eelmist punkti. Kui on võimalus siis jäetakse lapsed pigem alati mujale ja hea inimene (ning lausa ju niivõrd ideaalne nagu sa tundud peeglist paistvat) hoopis üritaks antud olukorras kasvõi lapse pärast seda poodlemist võimalikult valutuks ja rõõmsaks teha mitte ei tigetseks, sest tema maailmas on mingi segav faktor.

  Meeldib

  1. Aga ma rääkisin hoopis muus asjast ju. Ma tõin oma kogemuste põhjal näiteid ja kirjeldasin, millele mina viltu vaatan. Ma ei teinud ” kõiki” emasid maailmas maha ja ei halvustanud vanemaid, kes peavad poes käima toitu ostmas või hädavajalikku ostmas. Ma rääkisin spets tundideviisi poes olemisest ja laste unarusse jätmisest sellel ajal.

   Meeldib

 2. Tean nüüd kuhu poodi mitte kunagi oma jalga tõsta, lapsega või ilma. Pane omale meeldetuletus, et 3 aasta pärast uuesti seda postitust loeksid ja siis räägime sellest “hästi kasvatatud” lapsest ning su enda kogemustest. Sa ju panustad omalt poolt meeletult hetkel sellesse kasvatusprotsessi käies imiku kõrvalt tööl ja koolis ja pidudel. Ole õnnelik, et sul on tugivõrgustik olemas tänu kellele sa kõike teha saad aga tule oma mätta otsast siiski maha ja lõpeta teiste halvustamine. Kõigil ei ole see võimalik ja ma arvan, et pole okei kui inimene ei peab kuni laste kooli minekuni ainult internetist tellides katseeksitusmeetodil endale rõivaid valima (jumal kaitsku selle eest kui tal veel kiire on mõne asjaga), sest ausalt kui sa oled üksikvanem ilma lisaabita ja ilmselt ka keerulisemas majanduslikus olukorras siis need üksikud korrad kui on vaja/tahad välja minna… noh need korrad ilmselt pole need et maksan lapsehoidjale, et saada poodi shoppingule. Nii ennasttäis ja rumalat inimest nagu sa tundud olevat ei kohta iga päev ja ma ei kujuta ette milline klient tahab tula poodi kus mingi lihtne müüa endast nii hästi arvab ja hiljem blogis sappi pritsima tuleb. Emad võiks kokku hoida, see ei ole lihtne töö. Vingu vähem!

  Meeldib

  1. Aitäh tagasiside eest. Anonüümselt tulla inimest isiklikult solvama on ka loomulikult madalalaubaline käik aga see selleks. Mul on see postitus ka 3 aasta pärast olemas ja olen veendunud, et ma ei kavatse oma lapsi ka siis piinamise eesmärgil endaga poodidesse kaasa tarida tundideks ja üksi ilma järelvalveta ma neid ammugi ei jätaks. Aga see on ju kõigest minu arvamus. Jällegi toonitan, et ma kordagi ei kirjutanud, et ükski ema ei tohi enam mittekunagi oma lapsi mitteühessegi poodi kaasa võtta, kust üldse selline arvamus? Nüüd tekkis mul tunne, et sa olid üks nendest emadest, kes oli oma lapse/lastega samas poes parasjagu shoppamas ja tunned end lihtsalt puudutatuna.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s