Emadepäev ja mõned küsimärgid

Kohe kohe on käes emadepäev….minu ema on täitnud seda rolli juba 25 aastat, minule aga on see esimene aasta siin maailmas emana. Ma olen tõsiselt uhke! Ma olen uhke enda üle, elukaaslase ehk lapse isa üle ja enda pisikese pooleaastase nublu üle. Loomulikult olen ma uhke ka omaenda ema üle, kellega ma teps mitte  koguaeg ei ole hästi läbi saanud  nende aastate jooksul. Miks? See on vast liiga pikk jutt teie kõrvadele, kuid teate ju isegi, et oma emadega ei olda alati ühes tiimis. Tihtipeale oldakse just vastastiimis ja mängitakse omavahel “rahvastepalli”. NB: Kes mäletab seda mängu lapsepõlvest? 🙂 Üks pool peab teisele palliga pihta saama ja see pihta saanu on mängust väljas.  Novot aga sellegipoolest ja vaatamata kõigele on ta üles kasvatanud 3 tütart, 3 õde ja eelkõige 3 normaalset inimest. Meil, nagu ka kõigil inimestel siin maailmas on oma head ja vead ent sellest hoolimata usun, et me oleme üsna okeilt välja kukkunud.

Kuna ma olen kaks päeva Ilu Sõnum messil tööl olnud promotüdrukuna ja eelmisel nädalal oli väga tihe kooli koduste tööde tegemine siis homme lihtsalt naudime perega koos olemist ja nö “vaba päeva”. Mingil hetkel läheb Kristjan oma isa ja Annabeliga oma vanaisa hauale ja mina oma õega ilumessile (seekord külastajana). Hiljem loodan minna Annaga jalutama ja võibolla lihtsalt lösutada koos diivanil ja vaadata mõnda seriaali ja mängida Annabeliga.  Kõlab küll nagu ideaalne pühapäev. Aaa loomulikult tahaks midagi head süüa kaa aga selle koha pealt on mul pea täiesti tühi. 😦 Soovitusi?

Eelmisel nädalal peale mitmeid tunde rasket tööd sai valmis ka minu praktika lõpuaruanne ja powerpoint esitlus. See oli absoluutselt kõige raskem koorem mu õlul, mida pidin kandma oma paar, kolm nädalat kindlasti. Viuh…lõpuks on see tehtud ja kinnitav meil sisuga: “Olete lubatud praktika kaitsmisele” on minuni jõudnud seega nüüd jääb üle veel pöidlaid hoida, et kaitsmine saaks…kaitstud. 🙂 Kooliga aga sugugi ühelpool ei ole ja õppida tuleb veel täie võimsusega 3 nädalat.

Kindlasti paljud teist..või mõned mõtlevad miks ja kuidas ma Annabeli kõrvalt käin 4* nädalas koolis ja lisaks veel nädalavahetuseti veel tööl? Hiljuti sain ühe kibeda kommentaari, mille sisus väljendus selgelt, et oma lisategevuste kõrvalt mul justkui ei olegi aega kasvatada oma pisikest tütart. Selle väite lükkan kindlasti tagasi! Ma olen Annaga nii öösel kui päeval, käin temaga jalutamas ja mängin ning jutustan temaga. Jah, mõnikord kipub ajagraafik tagant pitsitama ja ma ei jõua kõike Annaga teha, mida sooviksin. Näiteks tahaksin igal nädalal käia temaga ujumas. Selle asemel teen kord nädalas Annale kodus vanni ja ta tunneb sellest ülimat rõõmu. Õnneks on lapsel olemas pöörfect isa, kes tegeleb ja “kasvatab” last siis, kui mina olen koolis ja/või tööl. Muideks olen ma õhtul koolis siis, kui Anna juba magab. Samuti teen ma oma koduseid töid pigem uneasjast, sest Annat päeval küll ei huvita minu kooliasjad, ta tahab mängida ja mürada. Seda ta ka saab! Ja kui ma tõesti peangi tegelema koolitöödega või käima praktikal, on suureks abiks vanaema, kes hoiab Annabeli. Miks ma seda teen? Miks ma ei istu kodus nagu iga teine ja normaalne ema ja ei tegele ainult lapse kasvatamise ja kodu korras hoidmisega? Sellepärast, et meil on Kristjaniga tulevikuks suured unistused ja plaanid. Sinna sisse kuulub ka plaan saada veel lapsi ja siis oleks koolis käimine mitmeid kordi raskem. Nagu te võite ise arvata on kindla valdkonnaga tegelemiseks tarvis vastavat haridust, just seepärast õpin mina Majanduskoolis täna Personalitööd. Senini olen hakkama saanud teenindusvaldkonnas, kuid see ei ole kindlasti minu kutsumuseks elu lõpuni. Lisaks on väike plaan järgmise või ülejärgmise lapsega välja võtta hoopis isapuhkus ja, et see võimalik oleks pean…õigemini tahan mina tööle minna. Jälle miks? Aga miks mitte? Tahame mõlemad Kristjaniga võrdselt oma lapse/lastega aega veeta ja nendega koos olla. Ma ei leiagi, et pean oma valikuid rohkem põhjendama.

Lisaks hariduse omandamisele on mul plaanis ka minna autokooli ja õppida autoga sõitma, et vajaduse korral saaksin ka mina lapsi sõidutada arstile, lasteaeda, kooli, poodi jne. Load oleksin pidanud juba aastaid tagasi ära tegema aga mis sa teed, kui pole seda mõistust õigel ajal antud?  🙂

Praegu aga elame üks samm korraga ja oma võimaluste piires. Teeme niipalju, kui jõuame ja siis vaatame, kuidas edasi ja mis edasi. Koolis tuleb ju suvevaheaeg ja siis jätkub rohkem aega tegelemaks hobidega….fotograafia, käsitöö, kirjutamine, lugemine. Loomulikult Annabel on nr 1! Suvel on ta juba päris tegija tütarlaps ja võimalik, et võtab juba jaladki alla, seega suvi tuleb kindlasti põnev ja seiklusterohke. Vahepeale jääb ja EBA ehk Eesti blogiauhindade Gala, kuhu on plaanis Aneti, Kersti ja Gerdaga minna. Sellega seoses kutsun üles ikka hääletama oma lemmari poolt.

IMG_9757

IMG_9823
Vannibeebi 🙂
IMG_9830
Esimesed emadepäeva lilled on minuni jõudnud…kui armas. 🙂
IMG_9753
Igahommikune äratus meie kodus.

 

Millised on teie pere EMADEPÄEVA traditsioonid?

Blog.tr.ee-HYVZDLPA

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s