Ood emadele, vanaemadel, tulevastele emadele ja üleüldse tublidele naistele!

Tere kõik.

Seekord on Kristjan siin. Aune läks oma õega “Ilu Sõnum” messile ja unustas (või jättis meelega) oma arvuti lahti. Kuna ma sain oma päevased toimetamised tehtud varem, kui lootsin, siis mõtlesin, et teen Aune blogisse ühe emadepäeva temaatilise postituse. Umbes nagu üllatuseks või nii. See on tema esimene emadepäev olles ise ema ja ma arvan, et see on päris tegija värk 🙂

Kõigepealt “ilusat emadepäeva kõigile emadele” ja kõigile naistele üldiselt.

Mind on oma lühikese elu jooksul ümbritsenud väga tublid ja head emad. Minu vanaemad on vist kõige vanemad emad, keda ma tean, seega alustan nendest. Mõlemad on terved ja tublid. Üks tatsab rohkem ringi kui teine aga see ei ole hetkel oluline. “Starost ne radost” nagu üks nendest vanaemadest armastab ikka öelda. Mõlemate kõrvalt on nende kaasad juba lahkunud, mis näitab seda, et Eesti naise visadus ja tahe on tugevam, kui Eesti meestel. Nad on tubli, oma “head ja vead” on meil kõigil aga mõlemad on elanud oma elu ja kasvatanud oma lapsi nii nagu nad on osanud ja tulemus ei olegi ju kõige hullem (onju, ema ja isa?) 🙂
Meil on ka kolmas vanaema, Aune vanaema, kes on veel ekstra tubli. Möllab veel tööd teha, rabab maamajas ringi, aitab meil oma lapselast kasvatada ja “kasvatab” igapäevaselt ka Aune isa (heas mõttes). Temal on samuti kaasa kõrvalt läinud, mis tõestab juba teist korda minu pointi, et Eesti naised on tegijad. Aune vanaema on Aune jaoks väga tähtis olnud ja on ka edaspidi, seega minu suur respect ka tema pihta.
Ilusat emadepäeva vanaemad Siina, Aino ja Servese! Jep, mu vanaemal on päris cool nimi 🙂

Nüüd jõuame emade juurde. Emadega läbi saamine ja emade kasvatusmeetodid on meie väikses peres praegu kuumaks teemaks (jah, ma näitan näpuga Aune ja tema ema Anneli peale). Minul on oma emaga olnud ka keerulisemaid aegu, kui on analüüsitud tehtud ja tegemata jäänud tegusid. Kuna minu ema elab Eestist väga kaugel, siis ei ole see, kui tihti keegi kedagi näeb ja aega pühanedab, väga päevakorras. Kirjutame ja skype’ime siiski nii palju ja tihti kui võimalik. Kõik saavad ju aru, et igal inimesel on omad tegemised ja toimetused ja aega on kõigil võrdselt 24h päevas. Kõik see aga ei tähenda seda, et me oma emasid ei armastaks ja kalliks ei peaks. Meie emad on olnud väga tublid ja võiks isegi öelda, et tegijad. Võrreldes mõnede teiste naistega, kes on oma elu elanud halli hiirena, on meie emad  ikka väga värvikad tegelased ja just see teebki nendest need ÕIGED emad, kellest me hoolime ja keda me armastame.
Ilusat emadepäeva emad Anneli ja Daisy!

Honourable mention ehk ema, kes oleks vaja siin kindlasti ära märkida, on Tiina. Aitäh, et meie jaoks olemas oled ja et saame Sinuga meie muresid ja rõõme jagada. Super tore oled! Tervisi sinna Viljandimaale ja ilusat emadepäeva!

Nüüd siis kõige värskem ema. Meie lapsel on väga vedanud, et meil (minul ja Annal) selline tegija emme on. Toimekas, tegus, armas, hoolitsev ja hoolas. Kool, kodu, laps, blogi, töö (suvalises järjekorras) ja lisaks veel mõned tegevused, mida mina ei teagi, kuna ma ei ole ka kodus koguaeg (kahjuks). Kõike jõuab kui väga tahta ja osata planeerida. Minu osa selles on vaid toetav olla ja lasta kaasal tegutseda ja mulle see sobib. Lisaks muidugi veel minu eest hoolitsemine, oleme ju Annaga kaks last Sul siin 🙂
Kõigile ja kõigele jääb aega, kuigi une arvelt ja kõva planeerimise tulemusel. See blogi siin on vaid üks vahend, kuhu aur ja aeg läheb. Need teemad siin, mida arutatakse ja millele saab kaasa elada, on olulised ja kõik see on tähtis. Super tubli oled! Me armastame oma emmet väga!
Ilusat emadepäeva sulle kallis!

PS! Super proud olen Su üle. Lõpuks märkas Sinu tegevust ka suurem meedia Pere ja Kodu ning Õhtuleht, kes Sinu esimese vürtsika loo üles korjasid. Nüüd saavad kõik “delfi debiilikud”, kes anonüümselt siin sappi loobivad, endalt küsida:

tumblr_lmn0h0T2uO1qhrmrto1_500

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s