Hammaste tulek

on jube!

Annabelil tuleb juba nädal aega üles korrusele üks hammas. Ige on sealt paistes ja kumab läbi. Annabel on rahutu, nutab palju, jonnib palju, tahab palju sülle, magab kehvalt nii öösel kui päeval.

Meil on parasjagu kolimine käsil ja see on megalt raskendatud, kuna Annabel keeldub olemast omaette seega kumbki meist Kristjaniga peab koguaeg temaga olema ja tema elu võimalikult mugavaks tegema hammaste tuleku ajal. Eile oli Kristjan lapsega, kui mina pesin aknaid, kappe ja seinu, täna tahan jätkata, kuid Kristjanil on oma remonditööd vannitoas, mis vajavad tegemist. Me ei suuda leida kompromissi, kes tegeleb lapsega, kes korteriga. Meie mõlemi soov on kiiresti kõik korda saada, et siis lõplikult sisse kolida, Telia pakett üle tuua ja magada juba uues kohas.

Ema ja Jane pakkusid välja mõni aeg tagasi, et tahavad ka üle pika aja Annabeliga aega veeta ja esimese raksuga kohe mõtlesin: “Oh, jess!” Ema ja õde hoiavad kuskil paar päeva Annabeli ja sel ajal saame meie uues korteris rahulikult puurida, pesta, koristada jne. Suureks õnnetuseks aga jäi ema mul haigeks ja Janel on kodus ämm haige. Peaks küsima, kas Jane on oma peiksiga nõus tulema meile külla Annat vaatama, nii oleks ehk Annale parem.

Ma üldiselt ei karda väga sellepärast, et Annabel ei lepi kellegi teisega. Kuna ma jätkasin kooliga Annabeli 2. elukuul siis on ta pidanud palju veetma aega Kristjani ehk oma issiga ja samuti näiteks mu õdede, vanaema ja Kristjani isaga. Siiani on nad väga hästi hakkama saanud ja Annabelil ei ole olnud suurt võõrastamise momenti. Ma tean üsna mitut lapsevanemat, kelle lapsed ei lepi üldse kellegi teisega ja pistavad juba nutma sellepeale, kui ema vaatevinklist ära kaob. See võib üsna raske olla! Tagantjärgi mõtlen, et ehk ikka on hea, et Annabel on pidanud palju aega veetma koos teiste pereliikmetega, nii on ka meil Kristjaniga natuke vabam olla, saame näiteks aegajalt kinos või teatris käia ja lapse turvaliselt vanemate või õdede hoole alla jätta.

Hammaste juurde tagasi…

Meie kasutame Calgeli, määrime seda näpuga Annale igemete peale või paneme lutile ja siis anname lutti. Õhtuti enne magamaminekut paneme valuvaigistava küünla ja muul ajal anname närida talle selleks ettenähtud mänguasju ja jahedat puuvilja, näiteks õuna või pirni. Suures osas ei aita mittemiski, Calgel rahustab ta maha umbes 5-ks minutiks, valuvaigistiga magab mõni tund ja ärkab nuttes üles. Pean ausalt ütlema, et need mänguasjad ei huvita teda eriti, saaks oma käed külge millelegi muule, vot siis läheb alles mänguks. Lemmikud on loomulikult telefonid, puldid, kilekotid, ajakirjad/-lehed, tassid, täiskasvanute söök, juhtmed, pistikupesad ja kõik muu, mis elamises leidub ja lastele mängimiseks ei sobi. 😀

Eile juba oli näha, et üleval igeme sees on auk aga hammast ennast polnud. Tähendab oli aga endiselt igeme sees, polnud nägu veel näidanud. Ma tean, mis valu kaasneb tarkushammaste tulekuga ja eeldan, et eks see lapsele hammaste tulemine umbes sama ole.  Mina küll ei tahtnud süles olla ja kõike ettejuhtuvat närida aga valus oli küll ja voodis teki all oli kõige mõnusam. Tuleb see aeg ära kannatada ja teha see kuidagi moodi võimalikult mugavaks lapsele. Samas 24/h süles ja kaisus nüüd ka olla ei saa seega tuleb kasutusele võtta muud meetmed. Eile näiteks ehituspoes olles andsin talle riiulilt suvalise mänguasja, et tal tegevust oleks ja me rahulikult toimetada saaksime. Tegu oli mingisuguse vannimänguasjaga, sinine paat koos kollase purjega. kristjan kogemata ostis ära selle ja hiljem lugesin tootekirjeldust, tegu pidavat olema mänguasjaga, mis sobib alates 18 aasta vanustele lastele. Hahahaha 😀 Uued mänguasjad aga ei ole ka lahendus, niiviisi oleks meie kogu väga kiiresti täis mänguasju, mis pakuvad Annale heal juhul 15 minutiks huvi ja siis lendavad nurka ja meie peame neist karkudega üle hüppama.

 

Kuidas leevendate lapsel hammaste tulekuga seonduvat valu?

Kui palju on teie lapsel mänguasju ja kui tihti ostate uusi?

Mis on teie lapse lemmik mänguasi?

 

986e23807963a98adda61bf4b1d6bc17

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s