“Kevad”väsimus, räpakollid ja kandekott

Huuh, ma ei tea, mis värk on aga ma olen absoluutselt koguaeg väsinud viimasel ajal. Ma ärkan hmmikul ja ma tunnen, et polegi vahepeal magama läinud. Ma haigutan ko-gu-aeg ja üsna tõenäoliselt jätan inimestele mulje, et mind ei huvita nende jutt….tegelikult see nii ei ole!

Ühesõnaga ma ei tea, miks ma koguaeg nii väsinud olen. Ma ei jaksa mõelda, kirjutada, keskenduda, mulle ei jää asjad meelde, küsin kõike üle, unustan ära jne. Googeldasin lõpuks “Millest võib tuleneda väsimus?” Leidsin sealt mingi listi puuduvatest vitaminidest ja sellele toetudes läksin täna aapteeki ja muretsesin endale kalaõli/omega 3  kapslid ja magneesiumi/c vitamini ja D vitamini tabletid. Alustasin täna nende võtmist ja eks näis, kas nädala, paari pärast on asi paranenud. Üritan ka arstile aja saada ja teha igaks juhuks vereproovi.

Enivei, 30 juuni anname Ristiku tn korteri võtmed ära ja kolime lõplikult uude korterisse sisse. Käime igapäev seal koristamas, ehitamas, remontimas. Ma olen absoluutselt ahastuses sellest, kuidas inimesed suudavad sellises si.ahunnikus elada. Kõik võimalikud pinnad… aknad,  põrandad, seinad, isegi radiaatorid ja lagi on täis kleepuvat “värki”, toidujäänuseid, joogipritsmeid, rasva…hunnikutes rasva. RÕVEE!!! Ma ei tea, kes suudab nii elada! Leidsin kapist paar õrnemale soole kuuluvat riietuseset kah veel seega ma eeldan, et selles majapidamises oli vähemalt 1 naisterahvas, kes lasi sellel kõigel juhtuda. Häbi ma ütlen! Ma ei suudaks nii rokane olla ja nii rõvedalt elada kuskil (loe: omas kodus), kus kõik sahtlid, kapid, ahi, pliit, põrandad ja seinad on punase veini plekke ja rasvapritsmeid täis. Noh jah, midagi pole teha, kui on nii siis on. See tähendab seda, et absoluutselt iga sentimeeter selles korteris on vaja hoolikalt vastavate vahenditega üle tõmmata ja puhtaks küürida. Kuna ruutmeetreid on korteris 56 siis on seda küürimist parasjagu.

Ühtlasi on keegi seinale paaris kohas kallale läinud ja tuleb natukene pahtlit “aukudesse” panna ning uuesti värviga üle võõbata. Sellega seoses torkas mulle pähe selline mõte, et kasutada spets šabloone ja lisada seintele natukene funki juurde. A la lilled, marjad, kujundid, loomad vms. Mul on tegelikult plaan olemas aga hoian igaks juhuks enda teada, pärast läheb aia taha ja siis juba suure suuga jahvatatud sellest. Kui kogu elamine on lõpuks valmis siis teen kindlasti pilte, et teil huvitav vaadata oleks, milline nägi korter välja enne ja milline pärast. 🙂

Ma arvasin, et kolimine ei ole nii raske. Ma arvasin, et see tähendab kottide kokku ja lahti pakkimist. Ei..ei tähenda! See tähendab kõike-kõike muud. Nii raske on! Ma loodan siiralt, et järgmine kord, kui kolimiseks läheb siis OMA ENDA armsasse pesasse. Sellisel juhul tasub kõik see vaev ära end ja no loomulikult ei ole plaan kolida kuskile, kus eelnevalt on elanud “räpakollid”.

Asukohast niipalju, et hetkel elame pelgulinnas, Ristiku tänaval. Uus korter on Kolde pst peatusest 3 peatust edasi ja üsna Stroomi ranna lähedal, asukohaks pelguranna. Kuigi vahemaa on niii lühike, jalutades kuskil 15-20 min(vist) ja autoga max 5 minutit siis selle eest on kontingent on 90% teine. Ma arvan, et ma kogun end natuke ja kirjutan sellest lausa eraldi postituse. Koningendi erinevusest ja ühtlasi sellest, kuidas ma ükspäev Baltijaama turul käisin ja peaaegu  toidukraamist ilma jäin, sest keegi ei osanud minuga Eesti keeles kõnelda.

IMG_1201 (2)
Nagu vana inimene, miljon tabletti päevas 🙂

Kokkasin üleeile üle pika aja terve õhtu ja valmistasin ahjus Jamie Oliveri retsepti järgi kana, tegin kõrvale mõnusa salati ja magustoiduks sai imehea jogurti-toorjuustu kook mustikatega.

Ahjaa, Annabel sai vahepeal 8 kuuseks ja ühtlasi tähistasime samal päeval ja Jaane.

Plaanis on millalgi tulevikus muretseda Annabeli kandmiseks kõhukoti. Olen fb grupis “kandelinad, märsid”  ja sealt sain inspiratsiooni. Sõelale jäid Ergobaby ja Tula. Üks mu vana sõbrants Liis võttis peale avalikku küsitlust grupis minuga ühendust ja soovitas hoopis Lille Baby kandekotti ning oli nõus mulle teist laenama paariks päevaks, et ma saaks katsetada ja proovida, kas see kott mulle sobib.

IMG_1189
Armusin Lille Baby kotti koheselt 🙂

See kott on nii mugav ja lihtne! Toestab minu kui ka lapse selga, toetab lapse pead, on ergonoomiline ja last saab kanda lausa 6 erinevat moodi. Lisaks näevad nad nii ilusad välja. Kui tahad Lille Baby kandekoti kohta rohkem infot, mine SIIA.

Mis lood on teil vitaminide/toidulisanditega? Jah?Ei? Miks ja milliseid?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s