Plaanid- Viljandi folk ja USA

Nädalavahetuseks sõidame perega Viljandisse Kristjani õe juurde ja ühtlasi külastame ka viljandi folki. Viimati käisin folgil õige minu aastat tagasi, kui olin veel noor tütarlaps. telkisin keset viljandit ja hääletasin koju tagasi. Üritus oli meeldejääv ja täis folki, “skinny dipping”-ut, sauna, kontserditel näppude viskamist, head sööki, värvilist seltskonda jne.

Sel korral lähen koos perega ehk mina, Kristjan, Annabel ja Kristjani õde. Tuleb läbi ja lõhki pereüritus. Sellest on aru saada juba meie kaasa taritavatest kottidest…tundub justkui pool elamist oleks kaasas: turvahäll, käru, reisivoodi, lapsele riided, piim, mähkmed, püreed, beebisnäkid, mänguasjad, soojad riided, hambahari, lutipudelid, päikesekreem, nurofen/küünlad. No ja siis loomulikult ka meie asjad…nipet-näpet. 🙂

Üldiselt ma usun, et meil läheb kenasti seal, Annabel on üsna rahulik laps ja probleeme ei peaks tekkima. Rahulik parasjagu siis, kui hambatulek ei piina ja laps on korralikult söönud ja maganud. Näpud pihku!

Peale viljandi folki aga on meil plaanis augustis sõita USA-sse. Vot see on alles tripp! Seda ma kardan “pisut” rohkem, kui ühtki muud väljasõitu siin eestimaa pinnal. Laps on 9 kuune, hambad tulevad, üsna rahutu unega ja ees ootab 13-st tunnine lennusõit Moskvast USA-sse. Ma olen risti ja rästi läbi mõelnud kõik stsenaariumid, mis juhtuda võib aga eks siis, kui aeg kätte jõuab, on ikka kõik teistmoodi, kui ette kujutasin.

Ma ei ole isegi varem elus nii pikal lennureisil olnud ja nüüd oleme me kolmekesi 9 kuuse beebiga. Kõige rohkem kardan ilmselt, et ta ei seisa üldse paigal ja ei taha istuda/süles olla. Kardan, et tema mänguasjad ei huvita teda karvavõrdki ja ta tahab mööda lennukit ringi käputada ja kõike süüa ja närida. 🙂 Teine suur murekoht on MAGAMINE. Kuidas ma ta seal lennukis magama panen, kui kaua ja kas ta üldse magab?

Kas ta on nõus võtma lutipudelit lendu tõustes ja maandudes? Kas tal lähevad kõrvad lukku? Kuidas ta sellele reageerib? Kui ta lahistab nutta seal siis mida teised reisijad kostavad selle peale? Oeh jah! Küsimusi on palju aga teate, eks pole mõtet üle ka mõelda. Samas, kui hullem stsenaarium läbi mõeda ja tegelikkuses asi siiski nii hull ei ole, on kõik täitsa hästi.

Veel, mina rumalukene, mõtlen, kas ma peaksin turvahälli talle lennukisse kaasa võtma? Tal on ostetud pilet ehk tal on täitsa oma iste seal lennukis. Kas ta istubki tooli peal nagu suured inimesed või peab ta hällis istuma ikkagi? Kas häll on lennufirma poolt?

Me võtame kaasa kandelina, seega vahepeatusel Moskvas 2.5h-4.5h kasutame kandelina lennujaamas. Ämm on kõik vajalikud asjad Annabelile juba USA-s valmis soetanud seega seal on juba lihtne beebiga majandada. Muretsen ka sealse kliima pärast…seal pidavat 30+ soojakraadi olema ja õhk tunduvalt niiskem. Mida sellele lapsele selga peab panema? Lühikesed, pikad, siidist riided, puuvillased, linasest? Ma ei tea, pakin paar paari riideid kokku ja kohapeal vaatame. Kui vaja midagi siis ostame sealt, mida vaja on.

Kõik soovitused, näpunäited, tarkused on teretulnud! 🙂

 

Millal teie oma beebidega esimest korda reisil käisite? Kui pikk oli sõit ja kuidas valmistusite selleks?

2 thoughts on “Plaanid- Viljandi folk ja USA

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s