Tagasi kodus, kuidas lennukisõit lapsega kulges?

Viuh!

Kui hea on ikka kodus olla. Uskumatu!

Eiei, New York oli lihtsalt imeline ja sealne kliima on mulle kõvasti rohkem mokkamööda, kui siinne…kevad/suvi/sügis/talv-kõik ühes päevas. Inimesed olid vabad, lahked, vastutulelikud, sõbralikud. Teenindus oli vapustav! Esimese raksuga ehmatasin seal olles kõige peale, kuid harjusin kiiresti ära kõige selle toredaga ja Eestisse tagasi tulles pomisesin endamisi, miks meil nii külmad ja kalgid inimesed on, naabrid ei tereta üksteist, rääkimata siis bussijuhi teretamisest, teenindus on enamus kohtades (eriti poed) alla arvestust jne. Aga no mis sa teed, meie kultuur on selline..konservatiivne, kinnine, jahe nagu meie ilmadki. Muud üle ei jää, kui ise rõõmsameelne ja sõbralik olla teiste vastu. 🙂

Okei, räägin reisist. Nagu ikka, alustasime JFK Airportist oma 10h lennukisõitu Moskvasse ja sealt Tallinnasse. Sel korral aga oli Moskvas pikem oteaeg lennukile, 4h. Sellevõrra oli kergem, et enam ei pabistanud niivõrd õhku tõusmise ja maandumise üle. Annabel ei tahtnud noil aegadel piima, vett juua, ta kas magas või vahtis uudishimuliku pilguga ringi. Ei mingit kõrvade janti, jonni, nuttu jms. Ainukeseks miinuseks tagasitulles oli meeletu palavus lennukis ja keeleoskamatud stjuuardessid/stjuuardid. Tegu oli Aeroloft lennufirmaga ehk siis venemaa lennufirmaga. Võite juba aimata, mis keeles meiega kõneldi seal. Küsisime küll, miks nii palav on ja kas saab midagi teha, kuid vastuseks saime: yes, hot tea! 😀 Hahahaha..noot!

See palavus sai Annabelile saatuslikuks ja ta oksendas lennukis. Ei midagi hullu, ta sai mul magada kõhukotis ja natukene Moskva lennujaamas ning lennukis teel Moskvast Tallinnasse. Kogu see aeg aga ei saanud mina minutitki sõba silma, sest Annabel kõhukotiga kõhul ja kitsas tool, palav ka ja mul oli liiga ebamugav olla ja asendit muuta ei saanud. Proovisin küll panna Anna lennukivoodisse, kuid seal oli tal kitsas ja igakord, kui ta tahtis end keerata, polnud kuskile keerata ja ta ärkas nutuga ja tuli ikka sülle tuttu.

Annabel oksendas ka lennujaamast koju sõites taksosse ja kodus. Oli üsna rahutu ja pea oli tuline. Esimene öö möödus unetult ja Annabeliga mängides ja ringi kõndides. Selle eest magasime täna poole päevani ja laps on kui äravahetatud: energiline ja rõõmus.

Kokkuvõttes möödus kõik ilma suuremate erroriteta ja oodatust paremini. Annabelil oli kõik hästi ja tema sai magada, mis oligi kõige tähtsam. Kui lapsel on kõik korras siis meil on ka tuju hea. Nii sinna sõites, seal olles kui tagasisõites leidus hulgaliselt Annabeli fänne, kes temaga jutustasid, nägusid tegid, teretama ja rääkima tulid jne. Annale selline tähelepanu väga meeldis. Aeroloft lennufirmaga jäime üldiselt rahule, sinna sõites rohkem, kui tagasi tulles. Toit oli mitmekülgne ja hea, istekohad olid arvestatud Annabeli heaolu jaoks sobivat. Toolid olid mugavad (ilma lapse süles hoidmata), NY sõites töötas kenasti air conditining ja lennukis ei olnud palav, tagasitulles olime justkui saunas.

Nüüd oleme kenasti kodus, harjume meie vana hea ajavööndiga ja siinse elurütmiga. Peagi algab mul juba uus kooliaasta ja nädala pärast peab Kristjan tööle tagasi minema.

IMG_2552
Ootame taksot NY-s, et lennujaama minna
IMG_2548
Viimane “Goodbye” lennujaamas. Ikka pisaratega

 

IMG_2551
Vaade venemaale jõudes…varahommikul

 

 On kellelgi häid ideid, mida veel viimase puhkusenädalaga Eestis ette võtta? Kõik ideed on lahkelt teretulnud.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s