Hambaarstil käik

Käisin teisipäeval hambaarstil peale kodus 3 päeva hambavalu kannatamist. Loomulikult ma uurisin oma suu sisemust läbi ja lõhki ning jõudsin ka google info põhjal endale diagnoosi panna. Ma arvasin, et mul on igemepõletik+1 hambaauk, mis teeb haiget. Läks täppi küll…igemepõletik on, hambaauk on ka aga lihtsalt hambaaugu all on veel lisaks juurekanali põletik.

Üldiselt niipalju, kui ma mäletan siis ma ei salli hambaarsti visiite…kellele need meeldiks, eks? Üleüldse kõik see steriilsus, spetsiifiline lõhn, need terariistad ja see valgus, juba see ilaimur seal suus ei meeldi mulle. Röntgenpilt on kõige neutraalsem mugavam asi kogu selle protseduuri juures. Tuimestus ise on juba ebamugav ja valus, eriti suur pettumus on siis, kui poolt lõuga ja keelt ei tunne..sinna võib kasvõi sada auku sisse uuristada aga kurat, hambapuurimist on ikka tunda.

Igatahes on mind nüüd ees ootamas jamba juurekanali opp, tervelt kaks tükki isegi. See ei saa olema meeldiv ja see ei saa olema odav aga ära tuleb ta teha., kui ma ei taha 25 aastaselt oma hammastest ilma jääda. Esimene op on kahe ndl. pärast, eks siis paista ole, kas jään ellu või mitte. 🙂

Hambaarst soovitas igemepõletiku jaoks GUM suuloputusvedelikku, selleks on spetsiaalne sari. Hambaid tuleks pesta hoolikalt 3 min ja seejärel neid niiditada korralikult. Viimaseks etapiks suuloputamine, vähemalt 30 sek.

Hambapesu ABC: vaata siit!

Kutsun siinkohal kõiki üles käima regulaarselt hambaarsti juures kontrollis. Paljud hamba ja igeme probleemid ei anna endast mäku ebamugavustunde või valuga ja aja jooksul lähevad asjad veel hullemaks. Aastas tulleks ikkagi korra käia kontrollis ja veenduda, et hammastega on kõik korras ja neid igapäev ilusti hooldada.

kolmeastmeline_susteem
Pilt võetud suuhugieen.ee

 

Hoitkem endi tervist ja hammaste tervist!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s