Oh kooliaeg!

Ma tegelikult nägin täna und, kuidas ma kirjutan blogi. Mul oli olemas pealkiri ja iga lause ilusti välja mõeldud ja kõik klappis. Hommikul esimese asjana silm vidukil mõtlesin veel selle postituse kirjutamise peale aga nüüd siin reaalselt olles….mul on kõik meelest läinud, millest ma kirjutada tahtsin. Ma tean, et see oli seotud Annabeliga ja tundus minu jaoks tabav ja põnev. Unes seadsin neid sõnu kohe eriti hästi ritta, nüüd aga on mul peas selle koha pealt puhas tühjus. No mis seal siis ikka! Kirjutan oma koolist, tahtsin sellest ka niikuinii kirjutada.

Mul algas esmaspäevast Tallinna Majanduskoolis teine kursus Personalispetsialisti eriala õpet. Esimene loeng oli Majandusarvestus, suunitletud juhtimisarvestusele( piirmäärad, ärikasumid, nullkulud) ja nüüd peale paari tundi on esimene mulje käes. Minu, kui aeglase mõtlemisega ja matemaatikakauge inimese jaoks ei olegi asi võibolla täiesti lootusetu. Ma olen isegi ühte ülesannet juba täitsa ise lahendanud 🙂 Ma ei tea, kas mul midagi meeles ka on või ma pean uuel nädalal otsast pihta hakkama õppima kõike. Eks näis!

Eelmisel aastal tegime bilansitabeleid ja kuluarvestamist. See oli ka paras pähkel minu jaoks, käisin järelvastamise tundides ja isegi kooliväliselt sain abi juurde. Ääri-veeri sain arvestustöö tehtud positiivse tulemusega. Sel aastal õppejõud ütles, et eelmine aasta õpitu oli kõige algelisem ja kergem teema majandusarvestusest, mida peab teadma! Ehh…kuidas need “kerged” asjad minu jaoks nii rasked on?

Samas, kui nüüd mõelda selle peale, siis tore ju oleks omada teadmisi ja oskusi majandusarvestuse alal…kuidas lüüa kulusid ja tulusid kokku, teha vahet püsi ja muutuvkuludel ja koostada bilansitabeleid ilma suurema vaevata. See kindlasti laiendaks mu silmaringi ja ka võimalusi tööle saada tulevikus. Olgugi, et ma tunnen, et ma olen üsna lootusetu, tuli mul väike mõte peale kooli lõpetamist võtta üks raamatupidamiskursus algajatele. Hea mõte, eks?

Eile oli meil esimene loeng teemal “värbamine ja valik”. Ma võin juba ära öelda selle ühe loengu põhjal, et sellest saab mu lemmiktund. 🙂 Õppejõud, Helo Tamme (ma loodan, et ta ei pahanda, et ma mainin siin tema nime) on väga kaasahaarav, ta väljendab ennast ilmekalt..ühesõnaga ta on vaeva näinud ja teinud selle õppekava meie jaoks võimalikult huvitavaks ja mitmekesiseks ning meile tulevad isegi väliskülalised omadest kogemustest vestlema. Ahjaa, ta palus meil teha endale loengute ajaks Twitterisse ja LinkedIn-i kasutajad, sest tänapäeval on asjad arenenud CV online-st ja isegi Facebookist kaugemale.

Twitteri konto mul küll on ja seal jälgin maailma mastaabis suuri inimesi, näiteks Barack Obamat, Steve Jobsi (puhaku ta rahus), Donald Trumpi jne. Maailmaga peab kursis ju olema, eks? No tegelikult ei pea ka aga ma tahan olla. Samas jälgin ja Game of Thrones-i… Anyway loeng oli põnev ja ma ootan juba järgmist! Kui keegi oskab mulle selgeks teha, mida seal LinkedIn-is ja Twitteris õigupoolest tegemas käiakse siis võib mulle ka seletada.

Tunniplaan hakkab esialgu ette nägema nelja õppepäeva nädalas. Algab ja lõppeb nädal värbamise ja valikuga ning keskele jääb 2 loengut meeli ülendavat majandusarvestust. Esialgu olen ma kuni koolini Annabeliga kodus ja Kristjan tuleb korjab meid peale või siis lähen Annaga juba kooli ja Kristjan tuleb võtab ta sealt peale. Koju jõuan igapäev kuskil 21-21.20 vahel. Ma ei tea, millal ma õpin, sest Annabeliga koos on see täiesti võimatu. Ta kas ripub mul küljes või pean mina tema küljes rippuma ehk teda söötma, vannitama, vahetama riideid jne.

Raske on tõesti aga samas ma juba vahepeal mõtlen, et tahaks peale kooli lõpetamist ikka edasi õppida ja magistrisse minna. Olen mina vast lollakas peast eksole? Sest ega ma siis ainult ühe lapsega piirduda taha..ikka teine ka ja siis veel edasi kooli ja…kas ma juba mainisin, et ma olen lollakas? 😀

Olgu, Kristjan vaatab Annabeliga “Mina, supervaras” TV2-st ja nii põnev on, et ma pean arvutikaane kinni panema ja kah vaatama minema. Tsauplauu

 

 

Mis sa arvad laste kõrvalt koolis käimisest?
Kas laste kõrvalt on üldse võimalik koolis käia?
Kas sa käid koolis ja kui jah siis mida õpid?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s