Minu suurim hirm-haige laps

Ma kartsin juba raseduse ajal igasuguseid haigusi…minu õnnetuseks jäingi  7-ndal raseduskuul haigeks. Õnneks aga oli tegu kerge külmetusega ja see möödus üsna kiirelt. Ööd olid kõige hullemad kinnise ja jooksva ninaga, niigi raske hingata ja nohu ei muutnud seda olukorda paremaks. Vast kestis nädala ja olingi voodist püsti ja askeldasin ringi.

Annabeli sündides kartsin kõige enam, et ta jääb mul haigeks ja ma ei oska mittekuimidagi temaga peale hakata. Mul olid kodus muretsetud juba kõikvõimalikud abivahendid külmetusega võitlemiseks- soolalahus, ninapump, hanerasv, Rhinomeri respiraator,  küüslauk on nii ehk naa koguaeg köögis varuks jne. Põhimõtteliselt palvetasin, et ta mul haigeks ei jääks. Kui oli suurem viiruste aeg siis ei käinud Annaga rahvarohketes kohtades, ujumas, poes ega midagi. Jalutasin niisama õues temaga, et ta saaks värsket õhku ja D vitamiini. Kodus pesime söögi alla ja peale käsi, külaliste tarbeks oli meil soetatud isegi käte desinfitseerija.

Kuni tänaseni, Annabel 10 ja pool kuud vana, ei ole pidanud me erilisi meetmeid lapse ravimiseks kasutama. Tal on olnud hammaste lõikumise valu, mille leevendamiseks oleme kasutanud kas küünlaid või Nurofeni siirupit ja Calgel-i igemete tuimestavat geeli. Korra on tundunud mulle, et tal nina tilgub ja siis sai määritud hanerasva aga see oli mööduv ja lapsel otseselt nina kinni ei olnudki kordagi.

Nüüd seisan oma suurima hirmuga vastakuti ja siin me võitleme tulihingeliselt. Teisisõnu jah, Annabel on haige ja mitte ainult Annabel vaid mina kaa. Üks hullemini, kui teine. Käisime nädalavahetusel ühel sünnipäeval, kus keegi lastest oli haige. Kaks päeva hiljem tundsin, et kurgus kõdistab ja täna oleme puhta siruli maas ja ootame, et vikatimees meid teispoolsusel deklareeriks. Just nii hull ongi olla!

Vähe sellest, et Annabelil tatti lippab ja ta on kurvavõitu, tõsise ilmega, nokitseb omaette ja tahab kallistada ja süles istuda(või vähemalt sooja keha vastas olla), on mul ka jube halb olla. Pea valutab nuuskamisest, nina on kinni, vesine nohu, kurk valutab, köha-no teate ju isegi, mis see viirus endast kujutab?! Lihtsalt niiii kurb on Annabeli vaadata, kui ta selline väsinud ja morn on. Tavaliselt ta ikka askeldab ringi ja teeb(tahab teha) pahandusi, käib ja tuterdab mööda tube ja jutustab valjuhäälselt oma tegemistest, nüüd aga istub ühe koha peal ja nokitseb midagi närida, löriseb ja kisub mind püksisäärest, et ma ikka ta enda lähedale võtaksin. OEH!

Kõige jubedam osa ei olegi oma kurva lapse vaatamine vaid see hetk, kus on vaja ta vägisi kahe jala vahele fikseerida ja Rhinomeri voolikuga tatti välja imeda. Nüüdseks on seda juba oma 10x vähemalt tehtud ja ma ütlen ausalt, ei lähe paremaks. Tahaks ise koos Annabeliga nutta, kui ma teda kinni hoian aga ma saan aru, mina teen seda ju tema heaolu pärast…kahju, et tema sellest veel aru ei saa. Nüüd ta teab juba, mis juhtuma hakkab, kui ma selle vooliku kätte võtan ja roomab juba nuttes mu eest minema. Vaene väike inimhing!

Viimane selline hullem külmetus, viirus, mis mul oli võib jääda kuskile 1.5-2a tagusesse aega. Igaljuhul olin ma unustanud, mis tunne see on. Tahaks ainult teki all olla oma küüslaugu ja taskurätikuga ja vahepeal teed juua ja uuesti magama pugeda lootes, et järgmine kord, kui tõused, on juba tsipa parem olla. Üksi on kindlasti mitkeid kordi parem haige olla. Sa pead hoolitsema ainult enda eest ja mis kõige tähtsam/parem..sa saad magada kasvõi terved päevad, ööd maha ja lõpuks oledki terve. Lapse/lastega seda nii naljalt teha ei saa.

Kui sa oled koos lapsega haige siis pead hoolitsema ja ravima nii teda, kui ennast. Sul on halb olla ja tal on halb olla. Sa üritad teha kõik, mis enda võimuses, et lapsel oleks võimalikult inimlik olla ja see leevendab ka sinu enda olemist/tuju. Kui ainult laps on haige siis saab kogu oma jõu pühendada talle ja kuna sa oled ise terve siis sul on seda jõudu. Kui laps on terve ja sa ise haige..vot see on ka päris kehv variant aga parem ikka, kui haige laps..vist. Lastel on tervena palju energiat ja nad tahavad pidevalt turnida, ronida, mängida ja nad tahavad/vajavad, et nendega tegeletaks. Proovi siis seda teha 38 palaviku ja meeletu nohu ja köhaga. Ega laps, aastane laps vähemalt, ei saa aru, kui sa ütled talle, et: “Kallis, emme on haige täna. Kas ma võin magada natukene?”. Minu laps vastaks selle peale: “Nännänännää!” ja siis näitaks näpuga, millega ta mängida tahab. 🙂

Nädala algul olin veel nii elevil kooli üle ja tõesti ootasin seda nädalat. Ootasin kõike peale oma hambaarsti, mis pidi täna olema. Mu hamba juurekanali operatsioon jäi ära, sest ma ei saa grammigi H2O-d hingata läbi nina ja arst lükkas opi edasi 22 sept. peale. Mul on tegelikult nõme tunne selle koha peale, ma olin ennast hingeliselt ette valmistanud tänaseks ja ootasin pikisilmi seda pingelangust, mis oleks kaasnenud arstil ära käimisega. Nüüd pean elama veel 1.5 nädalat hirmus ja ootama oma “aega”.

Koolist on mul ka kahju loomulikult. Majandusarvestuses jään juba alguses teistest maha ja järgi jõuda on üpris keeruline. Pean leidma aja, et järeltundi minna ja lootma, et õppejõud mulle eraldi kõigest uuesti räägiks. Personali värbamine ja valik on lihtsalt väga äge tund ja kurb on kodus istuda selleasemel, et uut ja põnevat infot kuulata. Sellega seoses peangi kirjutama kooli kirja, et oleme pisikesega haigeks jäänud ja ei tee niisama õppeluusi.

Aahjaa, eile saime oma OMRON inhalaatori kätte ja tegime lapsele õhtul esimese auru. Ta ei lastknud küll maski täitsa pähe panna aga ma panin selle maski endale ette ja kui ta tuli uudistama, et mis ma seal teen, siis keerasin maski teistpidi ja tema sai kaa auru. Vanemate nipid, eks. Olen nüüd kolm korda talle auru teinud, päevase une ajal näiteks. Masin teeb küll väikestviisi traktori häält, kuid Annabeli see ei ole siiani veel hirmutanud. Panin ta poolistukile magama kärru ja ronisin maskiga talle suu ja nina juurde.

psps: Jäägermeistrit panin törts tee sisse endale, kui tundsin, et kurk valutama hakkas. Päris hea oli ja aitas ka…korraks. 🙂

IMG_3117

Millised ravimeetmed teil haiguse tulles kasutusel on? Kui tihti on teie lapsed haiged?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s