Aastase lapse mänguasjad ja lemmikud!

Esiteks ütlen kohe ära, et enamus mänguasjad meie perre on tulnud kingituste näol. Aitähh kõikidele, kes need on meile (loe: Annabelile) toonud. Teiseks need, mis ma ise olen Annabelile ostnud on enamus jällegi Paavlist, sest ma olen üsna kitsi ostmaks 30-50 euroseid mänguasju, mis on mõeldud kindlatele vanusegruppidele ja millest lapsed üsna kiiresti välja kasvavad. Mõnest kiiremini, kui teisest. Kristjani ostetud mänguasjad on küll kõik pärit mänguasjade poest või laste mänguasjade sektsioonist, Prismast, Selkust vms.

Ometigi on üks asi, mille me Kristjaniga Annabelile kinkisime aastaseks saamise puhul, mis on isegi kallim, kui 50 euri, selleks on nimelt  KIIGIK käsitööna valminud kiik. Pilt Annabeli kiigest on postituse tunnuspildiks, vaata üles. 🙂 See kiik maksis 84.50, kuid ilma närimisrõnga ja nimetähtedega graveeritud padjata oleks kiik olnud 70 eurot. Kiik on sobilik vanuses 6 kuud kuni 4 aastat ja see on käsitsi pestav. See sai kingi otsimisel meile oluliseks kriteeriumiks, et laps saaks nautida seda tükk aega ja samas saavad ka teised lapsed seal kiikuda. 85 eur jagada 3 aastaga teeb 28 kopikatega ja see ei tundugi nii suur väljaminek aasta kohta olevat. Suureks plussiks kiigu juures on tõesti SILMAILU, sest kiik on tõesti nii ilus ja armas. 🙂 Oluline on siinkohal mainida, et kõik Kiigiku kiiged valmivad Eestis, Hiiumaal käsitööna ja materjalid on lapsesõbralikud.

Meil on kodus nö käimistugi, mis on ämma saadetud USA-st. See on küll õpetliku tegumoega ja laulab ning räägib juttu ka aga see jutt on inglise keelne. Ma ei tea, kas seda saab Annabeli puhul õpetlikuks lugeda, kui see tema emakeeles ei ole? Veel on meil juba ammusest ajast Paavlist ostetud tigu, mille sisse saab erinevaid kujundeid läbi  aukude panna ja hiljuti lisandus Paavlist ka küpsisetünn, mis töötab samamoodi nagu tigu aga laulab veel juurde. Ah, mis ma jahun siin, ma parem lisan pildi ja siis näete ise kaa, mis meil õigupoolest on.

IMG_3864

20171017_095127050_iOS

Nagu te näete siis meil on seal veel: ladumistorn, liikuv auto, klotsid, jonnipunn, klaver, närimiseks mõeldud mängukannid, puslematt. Pildilt pole aga näha järgnevaid asju:  laulev karu (sama, mis laulev koer, ainult, et karu), puidust pusle, pehmed raamatud ja mõned asjad veel. Sünnipäevaks sai Annabel paar vägevat mänguasja juurde, mis on siis mõeldud just aastastele põnnidele ja ühtlasi ka õpetlikud ja huvitavad. Panen neist ka pildid siia alla.

Need iminappadest mänguasjad saime ka USA-st. Ämma sõbranna andis meile need, need pidavat lapsele andma tunnetuse erineva kujuga asjadest, õpetama neid põranda või laua külge panema ja ära võtma ning ühtlasi õpetama neid ka omavahel kokku panema ja lahti võtma.

Üldjuhul on meil kuskil 50%-75% mänguasjadest mängukorvis ja ülejäänud asjadega ta mängib päeval. Üritan hoida asjad põnevana ja vahetan neid, et tal ühtedest ja samadest asjadest villand ei saaks. Nooh, toimib küll….mõnikord. 😀 Annabelile meeldib väga koos mängida, üksi mängib ta ka vahel, kui tuhin peale tuleb ja ülejäänud ajast ta jalutab mööda tube mul järgi ja jutustab mulle erinevaid, värvikaid lugusid. Käimine on hetkel tema lemmiktegevus. Arusaadav ju, meie tahame ka peale autojuhilubade kätte saamist esimesed kuud ainult sõita ja sõita, eks?

20171024_093604636_iOS
Mu väike murel.

Kui palju on teie lapsel/lastel mänguasju? Mis on nende lemmikud ja kui palju olete nõus laste mänguasjadele raha kulutama?

 

3 thoughts on “Aastase lapse mänguasjad ja lemmikud!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s