Pillidega paksuks?!

Löön kohe mõned enda numbrid letti.. ma olen 168 cm pikk, enne rasedaks jäämist kaalusin c.a 63-64 kg, sünnitama läksin 73 kg ja peale sünnitust jäi kaal toppama 56kg peal…kuni praeguseni. Täna kaalun ma umbes täpselt 60.7kg. Mis juhtust?!

Ma ei taha kaaluda 60kg ja peale…ma ei taha 58 kg kaaluda, ma tunnen ennast hästi olles 55-57 kg vahepeal. Mu kaal on tõusnud 56 pealt peaaegu 61 peale kõigest kuu ajaga. Seda on ilmselgelt liiga palju..kuu ajaga lisa 5 kg!

Ma mõtlesin tükk aega, mis juhtus, et see kaal nii hullult tõusma hakkas..ma näen seda kõike peeglist, ma tunnen seda, kui ma riidesse panen- rinnahoidjad pitsitavad mind, püksinööp ei taha hästi kinni minna ja kui lähebki siis istudes hakkab kõht valutama ja ma pean ikka selle nööbi lahti tegema, voldid ripuvad üle ääre, liibuva pluusi asemel peab midagi lohvakamat selga muretsema jne. Teate ju küll, kuidas see asi käib. Mina lihtsalt kardan, et kui nii edasi jätkub siis ma pean oma number 36 pükste asemel ostma endale JÄLLE 38 number püksid. Wtf!

Mis asi põhjustab kuus 5 kg kaalutõusu? Olgu, ma liigun vähem, sest ma hakkasin käima praktikal ja see tähendab sisuliselt seda, et ma istun 3x ndl-s kontorilaua taga ja hiljem 3h koolis ja muud liikumist, kui punktist A punkti B ei ole. Mu toidulaud ei ole just kõige eeskujulikum, kuid ei midagi sellist, mis kuus 5 kg kaalu tõstma peaks…või siiski?!

Järsku jäi silma kuskilt, et keegi võttis pillide söömisega juurde lühikese ajaga tervelt 13 kg. Ma ei ole kunagi sellesse uskunud, sest ma ei ole tundnud, et pillide söömine minu kaalu mõjutaks kuidagi. Seda artiklit, blogi vms lugedes hakkasin meelde tuletama, millal mina oma pille sööma hakkasin. Kuu aega tagasi hakkasingi pille uuesti sööma! 23 Oktoober oli Annabeli sünnipäev ja ja vahetult peale seda külastasid mind “päkapikud” ja siis alustasingi uuesti pillidega.

Kas see on tühipaljas kokkusattumus, et ma võtan koos pillide söömisega juurde kohe raksust 5 kg ja egas see siis toppama ei pruugi jääda. Äkki ma võtan uue kuuga veel 5 kg juurde? Sellisel juhul kaalun ma veebruaris sama palju, kui sünnitama minnes 😮 Appi-Appi!

Mida teha? Esimesena tuli kohe pähe ära lõpetada se pillide närimine ja vaadata, mis siis saab. Kas kaal loksub jälle paika ja ma ei peagi ostma numbri võrra suuremaid pükse? Kindlasti peaks kontakteeruma günekoloogiga…nüüd aasta lõpus ei pruugi ma jällegi jutule saada ja pean ootama jaanuari, võibolla isegi veebruari kuuni. Mida ma niikaua teen? Olgu, elu ei jää seisma, on ka muid kaitsevahendeid.

EDIT: Otsisin natukene netist infot rasestumisvastaste vahendite kohta ja leidsin dr. Mairi Kaha artikli, vaata lähemalt SIIT ja saate küsimused igasugustele erinevatele küsimustele, mis teil võib olla seoses rasestumisvastaste vahenditega(vastunäidustused, hinnad, kasutamine, toime)

Teie, kes te olete olnud samas olukorras, palju olete pille süües kaalu juurde võtnud ja kuidas jälle kaalu normi saanud? Kas alternatiivsed kaitsevahendid( rõngas, plaaster, kiip) on lahendus?

One thought on “Pillidega paksuks?!

  1. Minu kehakaal tõusis hoopis siis, kui tegin pillidega lõpparve. Olin pillitarvitaja ca 4 aastat. Minu kehaga toimusid muutused, millega ma ei suutnud leppida. Muidugi oli tore, et lisaks sihtotstarbele ohjasid pillid ka vistrike teket ja näonahk oli väga klaar, samuti kehakaal ei allunud nii tugevalt igasugustele mõjuritele (võisin šokolaadi nautida süümekateta ja päev läbi passiivne koolis-tööl olemine ei olnud ka just kõige suurem katastroof kehale). Negatiivseid asju pillidega oli siiski rohkem: alustuseks ja kõige kergemini tuntavaks olid metsikud meeleolumuutused: ma arvasin, et olen ausalt närvihaige! See oli lihtsalt ebanormaalne, kuidas inimene võib minuti jooksul nii naerda kui ka nutta ja seda igapäevaselt. Lisaks kadus igasugune seksiisu (muutus vastikuks ja alandavaks tegevuseks, kuigi seda see ju ometi olema ei peaks?!). Kui pillid ära jätsin, hakkas kehakaal kasvama ja veel praegu on seda väga raske kuidagi taltsutada. Äärmiselt range režiimiga tervislik toitumine (ma ei taha kasutada sõna “dieet”, sest nendesse ma ei usu) ja mõõdukas trenn aitavad. Lisaks hoiab mu keha noore inimese kohta (25a) praegu ka ebanormaalselt palju vett kinni (õhtuks on pahkluud paistes, “parimal” juhul ka varbad). Umbes samal ajal, kui ma pillidega lõpparve tegin, sattus mu hea sõbranna haiglasse. Diagnoosiks venoosne tromboos, tekkepõhjuseks arvatakse olevat pillid. See pani mind edasi googeldama kõikvõimalikke pillide (ja teiste hormonaalsete preparaatide) kõrvalnähte. Lisaks sõbranna diagnoosile, leidsin ma kõrvalnähtude listist ka kõik omal nahal kogetud protsessid. Mõtlesin, et aitab. Mitte iialgi ma ei kasuta enam mitte ühtegi hormonaalset vahendit. Mu tervis (olgugi, et pisut paksukesena) on mulle kordades kallim, kui mugav rasestumisvastane vahend. 2 aastat olen pillivaba olnud, kasutame kondoomi. Loodan, pillide tekitatud kahju pole pöördumatu ja ühel hetkel liiguvad kehaprotsessid paika ning raske töö tulemusena saan oma keha tagasi.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s