Jõulud Omnivas

Kes või mis on Omniva?

Omniva kontsernis töötab Eestis, Lätis ja Leedus kokku ligikaudu 2300 inimest, kellest enamus valdavalt Eestis.

omniva

Omniva kontserni kuuluvad emaettevõttena AS Eesti Post ning tütarettevõtetena Eestis Maksekeskus AS, Leedus Omniva LT UAB ja Lätis Omniva SIA. Samuti kuulub kontserni sidusettevõte Post11 OÜ. Omandisuhtelt on AS Eesti Post 100% Eesti riigile kuuluv äriühing. Aastal 2014 muutis Eesti Post oma brändinime Omnivaks, mis tähendab tõlkes kõikehõlmavat, kõik ühes, kõike. Omniva on suur, rahvusvaheline logistikaettevõtte, kus liigutatakse kaupa ja informatsiooni ning loodakse igapäevaselt uusi lahendusi efektiivsemaks töö tegemiseks. Omniva liidab füüsilise maailma (traditsioonilise postiteenuse) tänapäevase üha digitaalsemaks muutuva maailmaga ning seeläbi pakuvad nad lahendusi kõigile.

.

Minu praktika Omnivas

Olen tänaseks 3 nädalat Omnivas personali arendamise osakonnas praktikal olnud. Minu praktika hõlmab endas natukene kõike personalitöö valdkonnas:   värbamist ja valikut,  personali koolitamist ja arendamist, personali motiveerimist ning tasustamist ja dokumentatsiooni. Seljatatud on 3 toredat nädalat fantastilise tiimiga. Lisaks kõikidele “sotsialiseerumistele”, millega kaasneb koogi/tordi/puuviljade või mõne muu maiuse söömine, on mu nimi juba lisatud sünnipäevatahvlile. Ma tunnen, et ma olen osa meeskonnast mitte järgi lohisev pikk saba, kellele antakse neid ülesandeid, mida ise teha ei taheta või viitsita.

Ma võtan osa kõikidest minu tööga seotud koosolekutest, tiimiüritustest, räägin kaasa seal, kus ma oskan ja julgen kaasa rääkida, me sõõme lõunat koos ja ma ei karda pöörduda kellegi poole, kui mul on abi tarvis. Jah, mul on mõnevõrra häbi, kui ma küsin , kuidas Exeli tabelis copy ja paste teha, sest iga algaja võiks seda osata, kuid mis teha, kui ma tõepoolest ei ole varem oma elus exeliga niipalju kokku puutunud, et osata kasvõi neid elementaarseid asju. Samas on mu seltsilised kontoris kõik väga lahked ja abivalmid mulle õpetama ja näitama ning seletama, kui mulle miskit arusaamatuks jääb. See ongi ju praktika mõte, eks?

Jõulud Omnivas

Eelmisel nädalal lisandus minu kalendrisse uus ülesanne- laste jõulukingituste pakkimine/komplekteerimine. Esimese asjana mõtlesin, et küll on ikka vahva, et üks ettevõte paneb ise käe külge ja näeb vaeva selleks, et üllatada oma töötajaid ning nende lapsi ja mitte ainult oma töötajate vaid ka koostööpartnerite lapsi vanuses 0-12. Paljud inimesed erinevatest osakondadest käisid oma tööajast üheskoos laoruumides jõulukingitusi komplekteerimas ja pakkimas, et nood jõuaksid õigeks ajaks igasse Eesti, Läti ja Leedu nurka. Sel aastal käis päkapikkude töötoas hoogne töö, pakiti ca 1100 laste jõulupakki.

Kuidas sündis tänavuaastane jõulupakk?

Kui ma ühel ilusal esmaspäevasel päeval  ürituste ja brändi koordinaator Itiga laos kinke pakkisin siis oli meil aega jutustada sellest, kuidas sündis tänavuaastane jõulupakk. Pakis on a) Omniva pakiautomaadi kujundusega jõulukalender b) piparkookide valmistamiskomplekt. Iti rääkis, et jõulupakkide tegemine ei ole Omnivas sugugi mitte igaastane süsteemne tegevus. Eelmisel aastal oli jõulukingitustega tegelenud personaliosakond, kuid sel aastal palusid nad Iti käest lahkelt abi.

Pakiautomaadi kujundusega jõulukalendri idee peale tuli Iti juba kevadel, see tundus lihtsalt väga vahva kink olevat. Advendikalendrite tootmisvõimalusi uuris Iti juulis, kuid tõsisemaks läks asi oktoobris, kui saadi omavahel kokku turundusosakonna juhi ja personali-ning tugiteenuste juhiga ning  arutati üksipulgi läbi, mis võiks advendikalendrile lisaks pakis olla ja mõeldi koos välja paki teine osa-piparkoogi valmistamiskomplekt, mis hõlmas endas piparkoogivorme, piparkoogijahusegu ja glasuuri. Nii see vaikselt edasi läkski, Iti organiseeris kõikidele komponentidele kujundused, mis meenutaksid Omnivat ja personal vastutas laste nimekirjade kokku saamise eest ning edasi juba pakkide komplekteerimise ja ärasaatmise eest.

Tsitaat Omniva tiimilt:

Kui meil Itiga advendikalendri idee tuli, oli meil sisemine usk hästi suur, et see läheb korda meie töötajatele ja pakub suurt rõõmu lastele. Piparkoogi komplekt sai kui kirss tordile :). Samuti oli meil lõbus disaini välja töötada, mis on nii toredalt lapsemeelne ja samas nii meie. Ja mis saab rohkem rõõmu valmistada kui laste rõõm- see on see, miks me seda teeme.

20171122_134632802_iOS

Lõpetuseks tahan tänada tervet Omniva tiimi selle toreda kogemuse eest, mille osaliseks ma juba praegu saanud olen ja mille osaliseks ma nende järnevate kuude jooksul saan. Kui mul avaneb tulevikus võimalus selles toredas, sõbralikus,  ning, mis peamine-eestimaises ettevõttes töötada siis ma kindlasti haaran sellel härjal sarvist. 🙂

Kuidas teie ettevõttes jõule tähistatakse?

One thought on “Jõulud Omnivas

  1. Meie teeme vist uues majas veini ja filmiõhtu 🙂 kingitusi vist ei tee üksteisele. Naljakas see, et tähistamine toimub minu vana tiimiga aga olen mega happy, et ma sinna kutsutud olen 🙂

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s