Lapsega ühes toas magamine

Vaatamata erinevale kirjandusele, mis väidab, et juba imikueast ei tohiks lapsega samas toas ja voodis magada, jagasin mina voodit ja/või tuba Annabeliga (nüüd 1a ja 2 kuune) kuni aastaseks saamiseni. Esimesed 2-3 kuud magas ta mul beebipesas, voodis ja peale seda magas beebipesas, oma pulkadega voodis ja siis ilma pesata oma voodis ja mingi aeg magas ainult minu kõrval, sest oma voodis ei olnud nõus enam magama ja lõpuks ei maganud meist keegi enam.

Laps sai aastaseks ja hakkasin tegema leebet unekooli Annale sellise raamatu järgi nagu “Päästke meie uni”. Selle tulemusena hakkas Annabel magama kindlatel kellaaegadel, nii päeval kui öösel ja seda oma voodis, eraldi toas ja ilma abita. Ilma abita selles mõttes, et ta ei uinunud piimapudel suus, ma ei kaisutanud teda magama vaid tegime uneprotseduurid ära (hambapesu, üldine pesu, õhtusöök, piimajoomine, tudukate selga panemine) ja peale seda ma viisin ta oma tuppa, panin voodisse, ütlesin headööd ja laps jäi magama ning magas ja magab siiani kuni hommikuni välja ilma kordagi ärkamata.

kuna meil on hetkel 2-toaline korter, kus üks tuba on elutuba ja teine magamistuba siis meie voodi tegelikult on Annabeli voodiga ühes toas ja meie oleme viimased 2.5 kuud maganud elutoas, lahtikäiva diivani peal. Ma ei nurise, meil on Dormeo kattemadrats ja diivan on 160*200 seega me mahume kenasti ära aga jube tüütu on igal hommikul seda diivanit kokku panna ja siis õhtul jälle lahti teha. Mõtlesime siis proovida magada Annabeliga samas toas, 2.5 ööd proovisime ja siis andsime alla ja kolisime elutuppa tagasi. Miks?

Hakkas korduma kõik see, mis oli enne seda aega, kui me õpetasime Annabeli  eraldi oma voodis magama. Ta ärkas korduvalt üles ja hakkas A)jutustama B) röökima C) nutma D) mängima ja ei jäänudki enam magama või kui jäi siis väga vaevaliselt ja mõne aja pärast oli ta taas üleval. Kolmandal ööl ma enam ei jaksanud ja kolisime kell 04 hommikul tagasi elutuppa, ütlesin Annabelile headööd ja tema magas hommikuni ning magasime meie ka. Kahju on sellest, et meil on magamistoas tegelikult tutikas voodi (madrats) 180*200 ja seal on niiiiii mõnus magada. Aga noh, see on ju puhtalt mugavus, kellele seda ikka vaja on, eks?! 🙂

Kui me kolme last tahame siis peaks meil olema 4 magamistoaga korter/maja + elutuba. Õnneks saab 3 lapsega paljulapselise pere toetust ja see on ju nii suur, et küll saab ka selle maja. Hihihihi!

diivan
Foto: Pexels

Kui kaua jagasite lapsega tuba/voodit? Millal hakkas laps magama oma voodis/toas? Kas see oli kerge/pigem raske protsess?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s