Katus sõidab

Blaaaaah! Ma ei tea, kuidas seda juttu kirja panna nii, et ma ei kõlaks nagu katkine grammofon. See, mis siit nüüd tuleb on ilmselt 70% meeleheide ja 30% jonn või vastupidi, otsustage ise.

Kristjan sõidab homme juba Hispaaniasse ja ma ei tea, millal me jälle üksteist näeme, mis meist saab…mis saab tema tegemistest Hispaanias ja kuidas tulen mina toime siin Eestis, kasvatades aastast tüdrukut, käies koolis ja praktikal. Kõik hakkab kuidagi kohale jõudma, ta läheb minema ja meie jääme siia. Ma pole kunagi olnud kaugsuhete poolt, ma ei ole kunagi pooldanud üle lahe tööl käimist, eraldi tubades magamist (beebi sündides näiteks) ega üldse mingit eraldi olemist ja nüüd ma pean olema lihtsalt vabatahtlikult 5 kuud eraldi. Ebaaus!

Nii palju küsimusi loobitakse minu poole teele: mis saab autost, mis saab koolist, mis saab korterist, millal mina Annabeliga hispaaniasse järgi lähen, millal kool lõppeb, kuidas ma praktikal käin, kes Annabeli vaatab, kui mind kodus ei ole, kas me vahepeal näeme üksteist. Appi, ma ei tea ju! Ma ei ole selgeltnägija ega kõiketeadja. Ma pean isegi harjuma olukorraga, elama päev korraga ja võtma asju rahulikult.

Mind vist ei häirigi niiväga aga eks ikka natuke häirib, et mult küsitakse kohe esimese asjana, kas ma ei karda, et ta leiab poole aasta jooksul endale sealt uue naise või naised ja üksikvanema mängimise asemel minust saabki üksikema? Ma olen selles enam, kui veendunud, et uue naise leidmiseks ei pea Hispaaniasse kolima. Jumal, kui ta tahab siis mida ma ikka teha saan. Elu ei jää seisma ju!

Kurb on muidugi see, et ma pingutan mitmendat aastat järjest selleks, et saada personalispetsialisti kutsetunnistus ja alustada kah oma kärjääriredelil ronimist, minna tööle, saada erialaseid kogemusi, teenida kõrgemat palka, kui ma sain klienditeenindajana, et teha seda, mis mulle meeldib lõpuks ometi ning sai räägitud ka mõttest, et järgmise beebiga jääb isa koju ja mina lähen tööle. Hispaaniasse kolides need mõtted ja plaanid muutuvad veidike. Minul on seal palju keerulisem erialast tööd leida, esiteks juba keelebarjääri tõttu ning minu teadmised piirduvad hetkel Eesti seadustega kursis olemisega, seal aga peaksin ma õppima Hispaania õigusruumis toimetamist ning sealseid seaduseid. Ma mõtlesin , et oleks kah aeg need juhiload lõpuks ära teha aga jällegi on Hispaanias see tunduvalt keerulisem, kui Eestis.

Seega mina lähen Annabeliga Hispaaniasse põhiliselt kliimat nautima 🙂 

Positiivne osa selle loo juures on minu jaoks asjaolu, et ma saan Eesti Blogiauhindade Galal osaleda, jeee! Blogiga on ka muidugi see värk, et ma ei tea, kas mulle tundub või ongi raskem blogida välismaal elades. Mis saab koostööpartneritest, kuidas ma saan Eestist tellida midagi Hispaaniasse, kas kedagi huvitab meie elu Hispaanias? Tahaks endale blogijast mentorit, sõpra, kelle poole oma murede ja küsimustega pöörduda ja kellelt õppida, hihi 🙂

Kui ma lõpueksami positiivsete tulemustega sooritan siis võib suureks plussiks lugeda ka Majanduskooli lõpetamist ja seda saab tähistada uhke lõpusteremoonia ehk aktusega. ma juba kujutan ette, milline võiks olla mu soeng ja kleit ja meik. Ma tean, ruttan asjadest ette, mis siis, kui ma läbi kukun?! Ma ei tea, ma vist ei elaks seda häbi üle, ma pean saama läbi ja kõik! Muud varianti ei ole!

Täna on siis viimane päev, õhtu koos kristjani ja Annabeliga-meie kolmekesi. Tahaks juba tihkuda nutta patja kuskil oma urus üksinda ja kiruda…midagi või/ja kedagi. Nõme lugu noh, ei taha jääda üksinda ju. Mis siis, et ma vingun ja nääklen ta kallal üsna tihti ja mis siis, et ta on vahel laisk ja mina vastupidi ei ole laisk ja lähen laiskuse peale närvi. Mis siis, et mulle ei meeldi, et ta nii palju jalkat vahib. Varsti ma raudselt ulun nutta telefoni otsas ja palun, et ta Eestisse jalkat vaatama tuleks, peaasi, et oleks siin. Hihihi!

Novot siis, ei ole see Hispaaniasse elama/tööle minek nii lilleline ega roosiline midagi. Tegelikult on ikkagi raske nii suurt sammu ette võtta ja seda, kas see end ka ära tasub, saate lugeda juba mõndade kuude möödudes, kui meie ka Annabeliga end seal kenasti sisse seadnud oleme.

la linea
Photo:Pexels

Kas loete mu blogi edasi ka siis, kui perega Hispaanias elame? Millest tahaksite, et ma seal olles kirjutama hakkan?

 

 

 

 

2 thoughts on “Katus sõidab

  1. Kindlasti loen ka siis edasi, kui Hispaanias elate. Kirjutada võiks kõigest, mis trükkimist kannatab, sealne elu-olu ju hoopis teine kui meil siin Eestis. Ja kindlasti palju palju pilte 😁😁😁

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s