Ma küll ei ole Barista aga…

Ma olen läbi aastate teenindussektoris töötades käinud oma paaril kohvikoolitusel kindlasti  ja julgen öelda, et ma tean natukene kohvi/kohvijookide tagamaid. Aga selleks, et aru saada, jook on puhta metsa läinud ei pea mul olema mingeid eelnevaid kogemusi ega teadmisi. Kui restoranis/kohvikus/lounges ulatatakse mulle piimakohv/Latte/Cappucino topsis kaasa võtmiseks ja ma ei saa seda üle sekundi käes hoida, sest see on meeletult tuline siis see ei ole õige asi ja barista ja/või teenindaja on midagi valesti teinud.

Reedel käisin Stroomi Maximas õhtuseks pizzateoks materjali ostmas ja kuna väljas oli päris külm ja tuiskas siis mõtlesin, et poputan ennast ühe minu lemmiku piimajoogi Caffe Latte-ga. Eelnevatest kogemustest teadsin aga, et Stroomi keskuses eraldi kohviputkat ei ole ning pizzakioskis ja chopstickis pakutakse vaid masinakohvi, üle jäi restoran Talleke ja Pullike. Interjöör oli väga classy ja tundus, et kvaliteedile on seal kindlasti palju rõhku pandud. Nimelt läbis see hiljuti värskenduse, mille käigus muudeti siis koha välimust ja minu meelest ka menüüd. Vaatasin, et käpakohvi masin olemas, tellisin ühe Caffe latte ja läksin tegelesin Annabeliga niikaua kuni see valmis sai. Esiteks pidin ma pikali kukkuma, kui kuulsin, et ma pean selle topsiku eest 4 euri maksma. Ma maksin alles paar ndl. tagasi niipalju kohvi eest Tallinna lennujaamas, mis on mõnevõrra arusaadav…lennujaam siiski aga Stroomiranna keskus?

Olgu, maksin ära, pisar silmis ja kui mulle see kohvitops ulatati siis esimese asjana pidin selle maha pillama peaaegu, kuna see oli nii kuum! Maxima keskusest koju on kõndida umbes 10-15 minutit, väljas oli 5 kraadi külma ja ma absoluutselt ilma üle pingutamata võin öelda, et kodus ukse ees oli see kohv endiselt nii kuum, et ma ei saanud seda normaalselt juua. Tahtsin teada, kuidas see maitseb…Latte oma olemuselt peaks olema kreemjas, piimane, pehme ja kergelt magusa maitsega piimajook. Minu maitsepalett tundis pahaks läinud valge kala maitset. Miks ma sellise võrdluse toon? Sest ma hiljuti tegin ahjus valget Siia kala, mis oli pahaks läinud (tähtpäev oli too sama päev, kui ma küpsetasin kala) ja see maitses megakibedalt ja vastikult. Vot sellel kohvil oli sama maitse!

Eile käisin õega Nautika keskuses teisel korrusel, kus on selline kohvik nagu Margot Crepes & Waffles, tellisime sealt jällegi 2 caffe Latte-t ja jälle pidime pettuma. Piima vahustamisel peaks selle temperatuur jääma kuskile 60-65 kraadi piiresse ja see tähendab, et kohvijooki peaks saama juua koheselt peale valmimist või kergelt peale puhudes. 70+ kraadi juures kaob piimal õige tekstuur, kreemijas maitse, magusa maitse asendub keedetud piima maitsega või kõrbemaitsega. Margot-i kohvikus saadud kohvi saime õega käes hoida siis, kui paksud kindad olid käes ja juua umbes 10 min peale miinuskraadides jalutamist. Neid olukordi on kõvasti rohkem olnud, kui need 2 viimast kogemust ja seepärast tundsin, et vaja ennast välja elada ja sellest kirjutada. Kurat! Rahast hakkab kahju juba! Järgmine kord ausalt ma ei jäta seda asja nii ja lähen kasvõi õpetan ise, kuidas seda piima vahustatakse ja kohvijooki tehakse või ei maksa lihtsalt ja lähen lihtsalt minema.

Tekib kohe küsimus, kas restoranide/kohvikute omanikud ei ole piisavalt investeerinud oma töötajatesse ning nende oskustesse ja teadmistesse? Kui nad pakuvad vahvleid ja kohvi ning kohvijooke siis ma eeldan, et pool kogu tulust peaks tulema kohvijookide müümisest seega see peaks olema ju võimalikult kvaliteetne ja hästi valmistatud jook? Coffee In näiteks…juba nimest võib aru saada, mida seal pakutakse ja millel rõhk on aga samas olen samuti ka nendelt baristadelt saanud kõrbe maitsega, liiga tulist kohvijooki.

Processed with VSCO with a9 preset
Photo: Pexels

Millised on teie kogemused kohvi tellimisel? Kas olete alati rahul oma kohvi/kohvijoogiga, mille tellinud olete? 

Mis on sinu lemmikjook?

 

One thought on “Ma küll ei ole Barista aga…

  1. Coffee in-is on megasuur kaadrivoolavus ja väljaõpe tihti pehmelt öeldes puudulik 😀 Rääkimata palgast mis pole just kuigi motiveeriv..
    Aga jah, olen ise ka paljudes kohtades liiga kuuma piimaga kohvijooki saanud, ajab ikka vihale küll 😀

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s