Aasta oli siis 2018..

Kas see aasta üldse oli väärt elamist? Liiga dramaatiline? Ehk tõesti, kuid eks see aasta oli pehmelt öeldes katsumusi täis ka. Ei, ega’s mitte kõik pole jube ja halb olnud- sugugi mitte! Palju on olnud huvitavaid väljakutseid, põnevaid algusi, uusi tutvusi, arengut ja koos kasvamist. Kui muidu ei saagi aru, et aasta on jälle möödas siis vaadates Annabeli, on kõik selge, ta on selle aastaga nii palju muutunud ning kasvanud väikeseks imetlusväärseks inimeseks.

Aasta lõpp 2016Aasta lõpp 2017

Aasta lõpp 2018

Huuh, ma arvan, et ma ei saa veel 2019 aastal ka üle sellest aastast aga üks on kindel, tänasega saab see aasta läbi ning selle auks võtan ma kokku enda suurimad raskused ja saavutused, mis väärivad minu meelest välja kirjutamist. Olgu, ja siit nad tulevad

 • Saavutus: Omniva 5 kuuline praktika, mis küll algas juba 2017 aastal, kuid lõppes 2018 aastal ja see oli minu jaoks väga edukas ning sealsed inimesed andsid mulle edasiseks nii palju jõudu ning süstisid minusse positiivsust, uskusid minusse ja õpetasid mulle palju. Ma jään neile alatiseks tänulikuks selle eest!

 • Saavutus: Hispaaniasse kolimine- Mis seal ikka, ära tegime! Me kolisime perega eestist Lõuna-Hispaaniasse elama ja ma ei suuda seda siiani uskuda!
 • Saavutus: Eesti Blogiauhindade jagamisel sain 3-nda koha Pere ja Beebiblogide kategoorias! Juuhheeiii! Minu jaoks on kogu see üritus väga vinge ent vajalik blogijatele ja ma leian, et me niigi tunnustame inimesi liiga vähe seega olen ma selle tunnustuse ja koha eest väga tänulik ja õnnelik. Kindlasti pean seda oluliseks saavutuseks.

 • Saavutus: Sotsiaalmeedia marketingi õpingud + praktika GOAL Social Media Marketingi agentuuris- Turundus, digiturundus, sotsiaalmeedia, mõjutajad- uus, põnev, lai ja huvitav ala, mida ma tahan edasi süviti õppida tulevikus. Täielik silmiavav kogemus ja jällegi olen ma GOAL-i tiimile väga tänulik ja ma usun, et ma sattusin õigesse kohta ning seda põhjusega. Ma siiralt loodan, et see ei olnud minu esimene ega viimane kokkupuude nendega!

 • Saavutus: Sain finantsettevõttesse tööle juhiabina Gibraltarile. Mina ja Gibraltarile tööle…whaat, ma ei suuda siiani uskuda seda. Üleüldse on see minu esimene töö väljaspool klienditeenindust, esimene täiskohaga töö peale lapse saamist, esimene töö Hispaanias/Gibraltaril elades jne jne. Ma olen väga põnevil ja õnnelik ja ootan igat tööpäeva rõõmuga.

 • Katsumus: Esimeseks katsumuseks loen ilma Härrata elamist ja toime tulemist aasta alguses. Te juba teate, et Härra lendas Hispaaniasse Jaanuari lõpus ning mina jäin Annabeliga koju, sest ma käisin koolis ning ühtlasi oli mul pooleli praktika Omnivas. See oli selline aeg, mis pani mind tõsiselt proovile ja ma mitte sugugi ei saanud ideaalselt selle olukorraga hakkama ning tihtipeale nutsin end magama või tihkusin nutta hommikul trammis tööle sõites või keset päeva kuskil suvalises kohas, sest emotsioonid lõid lainetena peakohal kokku ja magamatus andis selleks muidugi oma tõuke. Kuidas üksikvanemad saavad hakkama, mulle kohale ei jõua? Ilma abita ei ole ju võimalik kasvatada eeskujulikult lapsi, teenida raha, hoida üleval kodu ning säilitada kaine mõistus ja leida vaat, et aegagi veel isiklikuks eluks ja tegemisteks! Eredalt on meeles aeg, kus mul olid paljud tähtajad koolitöödes, aruannete kirjutamised, praktika, kodused toimetused, aastane laps ja ma olin lisaks veel gripis ehk mul oli 39 palavik, nohu , köha ja üleüldse tundsin ma, et ma, et A) Ma olen rongi alla jäänud ja see on põrgu, kuhu ma sattunud olen või B) Ma soovisin, et oleksin rongi alla jäänud, sest see siin on maapealne põrgu.

 • Järgmiseks katsumuseks oli mul paradiisis elamine. Jah, kelle jaoks see veel uudisena tuleb, ma kolisin Hispaaniasse ja ma olin seal tõsiselt õnnetu. Esiteks, minu üllatuseks, sain ma kohapeal teada, et me elame väikeses külas, mis on eraldatud suurlinnadest ning bussiliiklus meil puudus seega me olime Annabeliga sisuliselt mereäärses väikeses turistilinnas lõksus. Peale mäest üles-alla jalutamise polnud meil seal midagi teha ja kui ilmad väga palavaks kiskusid, istusime tihtilugu lapsega nelja seina vahel kinni, nädalavahetuseti oli pereisa väsinud ega jaksanud end tuulutama minna ja nii mu negatiivsus ja kurbus aina süvenes. Tundsin, et ma olen kuude viisi vangis oma enda kodus-polnud mul võimalik ise poodi minna, et õhtuks süüa teha, ma ei saanud omi käimisi ega toimetamisi teha, mul polnud enam lõpuks õhku, mida hingata ning tundsin, et muutun kergelt klaustrofoobiliseks. Lõpuks pakkisin asjad ja tulen Annabeliga Eesti 2.5-ks kuuks.

 • Katsumus: Töö leidmine Gibraltaril- OEH! See töö otsimise saaga kestis kestis kokku ligi 7 kuud. See oli aeg, mil ma agressiivselt või passiiv-agressiivselt hoidsin Gibraltari värbamisagentuuridel ning tööpakkumistel pulssi peal ja saatsin kümnetesse kohtadesse CV-sid ning ahjusoojasid motivatsiooni kirju. Oli hetk, kus ma andsin alla ja mõtlesin, et ei mina selles riigis tööd saa ja eks ma üks si** ole, sest no, miks muidu keegi mind ei taha. Jällegi sain maitsta neid vilju, mida tegelikult peavad olude sunnil või kurva saatuse tahtel maitsma paljud, paljud ja siinmail isegi, et liiga paljud inimesed, sest tööd ei saa . Sel aastal otsis ka minu äi pikki kuid endale uut ametikohta ja nüüd ehk võin end samastada temaga, milline ebaõnnestumise tunne see olla võis, kui kurvaks see muudab. Ega enne ei tea, kui pole ise sarnases olukorras pidanud olema.

 • Aasta Läbikukkumine- Pean kooli mitte ära lõpetamist oma 2018 aasta läbikukkumiseks! Kuigi ma võtsin akadeemilise ja koolist välja ma ei kukkunud ega vabatahtlikult pooleli ei jätnud siis ära ma ju ka ei lõpetanud nii nagu oli plaanis.
 • Aasta õpetus- Pere ja rahaasjad tuleb RANGELT lahus hoida. Need asjad ei sobi lihtsalt kokku ja kõik. Pereliikmetele ei saa anda laenu ega neilt võtta laenu. PUNKT!

 • Aasta meeldejäävam sündmus- Hispaaniasse kolimine
 • Aasta postitus: No nats naljakas aga selleks osutus Kristjani postitus, mille ta kirjutas Hispaanias olles enne seda, kui me sinna lapsega kolisime. Selle võid leida SIIT.
 • Aasta populaarseim kuu blogis: MAI! Siis sai kirjutatud lähemalt, kuidas ja miks me ikkagi Hispaaniasse elama läksime. Postituse leiad SIIT.
 • Aasta kingitus: Iseendale ja selleks on IIWI Disaini poolt valmistatud uus logo minu blogis. Vahel tuleb ka iseenda hingele pai teha ja ma olen selle kingituse üle väga õnnelik! Aitäh IIWI Disain!


Jõulu eri 🎄
 • Aasta üllataja: Annabel- Täna on ta 2 aastat ja 2 kuud vana ja ta räägib JUBA eesti ja inglise keelt vaheldumisi. tema sõnade repertuaarist võib leida inglise keeles sõnad- “Applejuice” ehk õunanimahl, mida ta ise peab ekslikult apelsinimahlaks, “Goodnight” ehk headööd, “Cheese” ehk naerata jne jne. Ma ei oleks eladeski arvanud, et Annabel 2 aastaselt räägid kodus kahte keelt ning mõned üksikud (tõesti üksikud) sõnad tulevad ka Hispaania keeles, näiteks ” Hola” , mis tähendab tere. Imeline ja vahva minu meelest!

Kuidas võtate kokku oma möödaläinud aasta ning kuidas plaanite vastu võtta uue aasta? Kas pidasid endale aasta tagasi antud lubadustest ka kinni?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial