Tegelikult on Hispaanias väga hea elada

Nii mõnigi on tundud ennast puudutatuna minu postitustest, küll on koid SIIN, prussakad SEAL ning korter ei sobi (vaata SIIA) ja lapsel tekkis lausa kliimast tingituna astmaatiline köha (seda saad SIIT lugeda) Miks ma elan Hispaanias, kui kõik on halb? Kas ma olen kindel, et kõik negatiivne on tingitud Hispaanias elamisest ja/või siinsest kliimast? Üleüldse, miks ma oma elust kirjutan ja miks ma nii negatiivne ikka olen?

Miks ma kirjutan elulistest teemadest?

Kõigepealt tahan ma nentida fakti, et tegu on pere-ja elustiili blogiga…mitte reisiblogi, moeblogi ega ka mitte ilublogiga ja see tähendab, et ma kirjutan elulistest asjadest, mis meil siin või ükskõik, kus me ka parasjagu oleme/elame, toimuvad. Kuna me ei reisi siis ma ei kirjuta reisimisest, kuna ma olen enamuse ajast kodune ema, kes ei kasuta palju ilutooteid ega käi kodus ringi stiilietalonina siis välistab see ka neil teemadel sõna võtmise. Mul on pere, väike laps ja ise olen kodune lapsevanem, kes alustas blogi kirjutamist raseduse lõpus ja peamiselt rasedusest, siis beebindusest ning (SIIT leiate mu esimese postituse) sealt olen liikunud eluliste teemade kategooriasse, kus puudub üks kindel läbiv teema, kirjutan sellest, millest tahan ja mis mind hetkel kõnetab. Kes peab seda jamaks, otsib endale teise teemaga blogi.

Otsin halamisega tähelepanu?

Ma olen endale teadvustanud, et pigem on minu viimase aja blogipostitused negatiivse alatooniga, kuid tean ka seda, et see pole taotuslik ehk ma ei kirjuta meelega ainult negatiivset selleks, et rohkem tähelepanu saada. Ma ausalt öeldes polegi tähele pannud, et see negatiivsus nüüd hull klikimagnet oleks. Ma kirjutan sellest, mida ma parasjagu tunnen ja kuidas mul läheb ja selle mõttega, et kunagi aastate pärast saan ma tagasi vaadata ajas ja lugeda, kuidas mul läks ja kus ma parasjagu enda elus olin. Minu moto on olla siiras ja kirjutada asju selliselt nagu nad on ehk ma ei ilusta elu, sest siis ei ole mul aastate möödudes midagi lugeda tõepärast enda elu kohta.

Foto:Pexels (Illustreeritud pilt elust endast)

-Jack Dorsey

Starting anything is a roller coaster with the highest highs and lowest lows.

See Quote Eesti keelde tõlgituna tähendab, et iga uue asja alustamine toob endaga kaasa madalseise ja kõrgeid hetki.

Ega’s see meiegi elu siin Hispaanias erine suuresti Ameerikamägedest, me oleme siiamaani lihtsalt tiksunud seal all oodanud oma tähelendu. Ootamine on muidugi vale sõna, sest me oleme üksjagu vaeva näinud ja pingutanud ka, mitte ainult käed rüpes diivanil lösutades oodanud.

― Edmond Mbiaka

“The struggles, challenges, and obstacles that it takes to succeed in life are what makes success more valuable. Nothing great comes easy, and nothing easy can ever equate to greatness.” 

Edu saavutamiseks vajalikud võitlused, väljakutsed ning takistused ongi see, mis muudab edu saavutamise palju väärtuslikumaks. Midagi suurt ja võimast ei tule kunagi kergelt kätte ning see pole võrreldav kergelt kätte tulnud eduga. (Sry, päris halb tõlge aga loodan, et saite aru).

Hispaanias on tegelikult hea

Mul (meil) on olnud konarlik algus siin L-Hispaanias aga see ei tähenda kaugeltki mitte, et meile siin olla/elada ei meeldiks. Jah, on olnud kõhklusi, kahtlusi, momente, kus ma mõtlen, et kergem on kodumaale naasta ning rajada elu meile juba tuttavas elukeskkonnas, kuid siis ma rahunen, mõtlen järgi ja leian, et tasub siiski 110% endast anda, et see toimiks siin, sest tegelikult on siin palju toredat ja vahvat. Kõige, kõige, kõige suurem pluss on siin kahtlemata PÄIKE! Ma pole Eestis elades vast oma 26 eluaasta jooksul kokku ka näinud nii palju päikest, valgust ja sinist taevast kui siin elades 8 kuu jooksul! See üksinda on juba elukvaliteeti oluliselt muutev faktor.

Siin on soe! Aprillist kuni Oktoobri lõpuni on siin täielik suvi (25-30 kraadi sooja) ning Novembrist Märtsi lõpuni on vihmaperiood/(id) paar korda (Härra oskas öelda, mina pole neid veel näinud) või veidi jahedam, kui suvel aga pügalad ei lange kunagi alla nulli siin. Kõige madalam temperatuur (mida tundnud oleme) on 8 kraadi, kell 06.30 hommikul, kui tööle oleme läinud. Päeval on ikka keskmiselt 15-16 kraadi sooja ja päikese käes saab isegi lühikeste varukatega olla. Plusse on siin muidugi rohkem, alustades südamlikest inimestest kuni kauni, hingetuks võtva looduseni aga sellest plaanin kirjutada eraldi postituses .

Elu õpetab

Kui me seljatame oma raskused siin ja pürgime järjepidevalt edasi siis ma olen veendunud, et edu saabub ka meie õuele. Siia kolides, ei osanud me paljusid asju ette näha aga nüüd, olles siin paikne juba pea aasta aega, oleme me targemad ja teeme edaspidi paremaid valikuid. Kas te ei ole kunagi nutnud, kui asjad ei lähe nii nagu olete unistanud? Kas te pole trotsi ja viha täis olnud või pettunud olnud elus? Kindasti on tulnud ette ka teil selliseid olukordi, kus algul on väga raske mõista, miks see või too just teiega pidi juhtuma või on raske leida positiivset selles sündmuses, mis algul tundub kui maailma lõpp. Aeg läheb mööda, tumedad tormipilved langevad vihmana alla ja pilve tagant tuleb välja taas vikerkaar ja siis vaatad möödanikule hoopis teise pilguga ja tänad oma läbielamisi, sest tänu neile oled sa tugevam kui kunagi varem. Nii on ka meiega!

AITÄH teile

Siinkohal tahan ma südamest tänada kõiki, kes on minuga sel teekonnal kaasas ja toeks. Ma tahan tänada kõiki, kes on mulle kirjutanud postkasti või kommentaariumisse, ma olen tänulik ka neile, kes leiavad, et minu blogi ei ole väärt lugemist, kuid ometi teevad seda ja leiavad selle aja, et kommenteerida. Ma olen siin Hispaanias elades leidnud endale palju mõttekaaslasi ja uusi sõpru. Teie soovitused, nõuanded ja soojad sõnad aitavad mul mitte nii positiivselt meelestatusest üle saada ja edasi liikuda ja ühtlasi panevad mind ka tasapidi teistmoodi mõtlema asjadele. Kuigi muutused ei leia aset üleöö, proovin ma igapäev leida midagi head ja positiivset oma (meie pere) elus, proovin jääda rahulikuks ja proovin leida lahendusi, mis viivad edasi. Ma olen lihtsurelik, tavaline inimene, kes on ehk keskmisest kõrgema tundlikkusega ja veidike emotsionaalne seega on minu postitustes palju emotsioonide virr-varri. Edaspidi, enne millegi kirja panemist, proovin keerata selle olukorra/sündmuse enda jaoks positiivseks ehk katsetan “Law of attraction”t (atraktsiooniseadus).

Law of attraction ehk atraktsiooniseadus- Arusaam, et positiivsed mõtted on magnetid positiivsetele elukogemustele ning negatiivsed mõtted on magnetid negatiivsele elukogemusele.

Päikesetõus rõdult

Kas sa usud sellesse, et negatiivsed mõtted kutsuvad ligi negatiivseid elukogemusi ja vastupidi, et positiivsed mõtted meelitavad ligi edu, saavutusi ja positiivsust?

5 thoughts on “Tegelikult on Hispaanias väga hea elada

  1. Usun tõepoolest sellesse, et oma mõtteid tuleb pingsalt kontrollida, sest negatiivsusele energiat andes see kahjuks vaid kasvab – õnneks kehtib sama ka positiivsusega. 🙂 Otseloomulikult on äärmiselt raske või tegelikult isegi võimatu (ilma võlts olemata) pidevalt mingis õnnemullis või väga “zen” olla, aga sellegipoolest tuleks minu arust oma mõtetes ja ütlemistes ettevaatlik olla. Isegi kui kõik tundub halvasti minevat, siis tegelikult on ju alati millegi üle ka tänulik ja õnnelik olla. Saadan suured kallid teile ja varsti peaksime uuesti kokku saama!

  2. Kui mina või kes iganes muu, kirjutaks elulist blogi, siis usu mind, et ka meil oleks palju negatiivsust ja probleeme. Neid tuleb ju ikka ette. Iga inimese elus on madalseise aga kõik ei jaga neid teistega, selles on vahe. Müts maha nende ees (ja sinu ees Aune), kes julgevad ausalt oma elust ja problemidest teistele rääkida, mitte asju ilustada. Kes ei taha lugeda päris elu, ostku omale mõni naisteajakiri. Sest sealt saab lugeda naistest kes on saledad, kellel on superkarjäär, viis last, ilus maja, tore mees, märkimisväärsed kulinaarsed oskused ja üldse on kõik nagu muinasjuturaamatus 😂 aga samas, äkki oled ka sina kunagi sellises ajakirjas ja see kõik on lihtsalt algus… 😊

  3. Hmm kuidagi palju hala on selle Hispaania suunas. Sai seal 3 aastat nooremana elatud ning ei olnud üldse halb. Inimene harjub ju kõigega. Kõigile kriitikutele ütleks, et oleneb millega võrrelda. Kui sulle Eesti elu sobib, siis püsigi siin, aga näiteks Aasia poole vaadates, on Hispaania luksuslik paradiis. Peatusime 3,5 kuud Tais Sangkhlaburi kandis. Hingemattev loodus ja võrratu toidukultuur. Aga see pole Hispaania eluga üldse võrreldav. Kõikidele nurisejatele soovitaks külastada: https://www.novatours.ee/puhkusereisid/tai siis on millega võrrelda. Annab uue perspektiivi. Ausalt…

    1. Hispaania on suur koht, looduse koha pealt ei saa midagi halba öelda, see on siin imeline. Inimesed on ka Eestiga näiteks võrreldes väga sõbralikud ja soojad ning abivalmid. Hala on tõesti palju, nagu ka palju ootamatuseid, mis meil siin ette on tulnud. Müni tuleb taskud raha täis või lähevad otsejoones tarkvara arendajaks tööle, saab 4K palka igakuiselt, auto on tagumiku all, lapsi pole ja nii ongi elu lill. Me tulime endameelest ka pudrumägesid otsime, mis juba oli vale ja seetõttu on meil see algus siin üsnagi konarlik 🙂 Lohutuseks olen ma saanud päris palju Eestlaste kirju, kes on olnud või on praegugi minu olukorras ja kelle algus siinmail pole teps mitte kerge…lihtsalt nad pole blogijad ega kuuluta seda avalikult 🙂 Mõni ei julge oma lähedastelegi rääkida, et Hispaanias algus raske. 🙂 Ma usun, et kõik liigub paremuse poole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial