Kas sina oled rahul enda välimusega?

Mul oli enda keha ja väljanägemisega aastaid, aastaid probleeme, täielik hate-hate relationship endaga. Alates teismelise east, kuskil 12-14 aastatelt võtsin ma kaalus juurde, lühikese ajaga ja palju, c.a 10 kg, kui mitte rohkem. Minust sai naine, keegi, kes mulle peeglist vastu vaadates ei meeldinud, pigem tundsin tülgastust ja vastikust. Kõik see, mida ma tundsin iseenda vastu, kandus ka edasi..mul oli raskusi suhetega või ma lihtsalt tõmbasin ligi imelikke, katki ja niisama pudulojuseid inimesi. Ma ei pidanud iseendast lugu ja ma arvan, et seetõttu ei pidanud ka keegi teine minust lugu. See kestis, nagu ma ennist mainisin, aastaid. See tähendab seda, et kui teistel minu ealistel olid esimesed armumised, sotsiaalvõrgustik, esimesed kohtamised, armastused-kõik see ilus, ilus aeg ja muu siis mind saatis pidevalt üks tume pilv. Ma olin väga kehvades suhetes, langesin ka vägivalla ohvriks, joodi ohtralt, narkootikumid olid mängus. Ma olin koguaeg mingisuguses suhtes aga see polnud õige, kõik oli koguaeg vale, valedel põhjustel, valede inimestega, valedel eesmärkidel ja ma olin nii kadunud, ma ei teadnud õieti, kes ma olen ja mida ma tahan ja kõige enam muserdas mind see,et ma ei näinud peeglist seda inimest, keda ma seal tahtsin näha. Ma tahtsin enesekindlat, teadlikku, armsat ja endast lugupidavat, ilusat noor tütarlast näha. Nägin hoopis ülekaalulist, endaga pahuksis olevat teismelist, kes üritab pidevalt enda eest justkui ära joosta.

Ma olin ja olen siiani 168 cm pikk ja pikka aega minevikus kaalusin ma 65 kg umbkaudu. Kaal muidugi kõikus pidevalt. Tol ajal ei pidanud ma lugu mitmekesisest ent tervislikust toitumisest, ma jõin võiks isegi öelda, et ohtralt ning elasin väga kaootilist elu. Rutiin puudus, öösiti olin üleval ja päeval magasin, trenni ma väga ei teinud enam alates 15-st eluaastast. Ma olen teenindussektoris töötanud pikki pikki aastaid, mis ühtlasi tähendas minu jaoks vahetustega tööd, k.a öösel töötamist ning vahel olid tööpäevad isegi 15-16h pikad. Lisaks Kehakaalule ja väljanägemisele on mind piinanud ka kohutav ja tüütu  AKNE. Ma ütlen, et mu nooruspõlv, teismeiga on AKNE ja kehakaalu pärast rikutud igavaseks, sest ega ma enam aega ju tagasi keerata saa, ega?!

Kui ma oleksin 10 aastat tagasi olnud sellise mentaliteedi, uskumuste ja arvamustega nagu ma olen täna siis ma ehk oleksin siiski vaatamata oma hädadele olnud enesekindlam ja pidanud ka rohkem endast lugu. Aga ma polnud ja ma vihkasin ennast ja vihkasin ka teisi, kes olid ilusad, peenikesed, ilma akneta ja kes aina vingusid, kui koledad nad on. See teismeiga oli üldse minu üks suur tume maa, mille ma tagantjärgi üldse ära kaotaks. Ma ei mäleta ühtki ajaperioodi, kus ma oleksin iseendaga sina peal olnud. Suved olid kõige hullemad, sest ma kuhjasin lohvakaid riided endale selga ja käisin särkidega ujumas, talvel oli rahulikum, siis pidigi kampsunitega ringi käima.  Seksikana tundsin end peale mõnda viinapitsi. Kurb, eks? Ma olin siis ju kõigest laps tegelikult, 16 aastane ja sealt edasi.

Suuremad muutused minu elus toimusid Rootsist Eesti tagasi kolides ning Annabeli ootele jäädes. Ühtäkki lihtsalt kõik muutus, rasedus muutis mu keha ja koos sellega muutus ka minu suhtumine ellu. Ma ei tea, kas see oli lihtsalt kokkusattumus, et kõik muudatused minus just sel perioodil aset leidsid aga ega seal mingit vahet pole. Ma kasvasin suureks (sõna otseses mõttes)ja minust oli saamas ema. Peale sünnitust kaalusin ma paari kuu möödudes juba 57kg ja tänase päevani kõigub mu kaal 55-58kg vahemikus. Kui ma 6 aastat tagasi olin näost juba täiskuu ja käsivarred meenutasid pigem rakvere sardelle, kui käsi, rääkimata kõigest muust siis täna olenemata oma vormitust kehast ja A korvist, olen ma rahul oma kehaga!

Mis aga puutub mu näonahka siis selle koha pealt võib veel vaielda. Vahel olen rahul, vahel mitte. Kuid, mis on nende aastatega muutunud, on see, et ma ei varja ega püüa enam nii kramplikult ennast varjata maailma eest. Praegugi istun trollis ilma meigita, otsa ees ilutsevad vistrikud räägivad ümbritsevate inimestega juttu aga mul on savi. Hehee 😀 Ma kasutan minimaalselt meiki ja kui siis ainult mineraalkosmeetikat. Kuna mu hormoonid ja miljon muud faktorit siin elus mõjutavad mu naha seisundit siis pean ma sellega lihtsalt leppima, et päris korda ma oma näonahka ei saagi enam kunagi. Kui ma varasematel aastatel ei lahkunud kodust isegi poodi minnes ilma paksu meigikihita, sest see tegi mind väga ebakindlaks siis täna ma olen pigem arvamusel, et punnike mu näos, tsellu mu kintsul, varbanukid ega ka mitte kotid mu silmade all defineeri mind inimesena! Kui ma ei sümpatiseeri inimesele sellisena nagu ma olen siis ju on see ikkagi märk sellest, et see pole “meant to be” ehk mõeldud nii olema.

img_9244

Tõsi ta on, et looduse poolt kaasa antu mõjutab meid terve elu. Kas ma olen enesekindel ja õnnelik ning rahulolev naine, kui ma peeglisse vaadates meenutan pigem Tuulerõugeid või Leetreid läbi põdevat naist? Muidugi mitte! Kes ei sooviks veatut näonahka? Meie näoprofiil on meie signatuur. Mina näed olen üks neist, kellel tuli akne pubekaeas ja aastate möödudes puberteet taandus kuid akne tuli selleks, et jääda. Kuigi ma siiani unistan aegajalt Megan Fox või Shakira kingades käimisest, olen ma siiski endaga päris rahul ja kohe päris tõsiselt! Ma ei teagi, kuidas ma selle nn rahulolu saavutasin aga ma mäletan, et mul olid pikad ja paksud juuksed, mu näonahk oli puhas, kuna ma oksendasin ja liikusin palju siis võtsin ma kaalust juurde kogu raseduse vältel vaid 10 kg ja kaotasin kokkuvõttes enda algkaalust ka c.a 10 kg. Midagigi positiivset tuli siiski sellest rasedusest ka….peale Annabeli muidugi 🙂 Tegelikult ma mõtlesin seda, et peale rasedust kaotasin ma oma rinnad, juuksed, akne tuli tagasi. Mõelda vaid, naistearst soovitas mul uue lapse sünnitada, et küll siis need hormoonid taas paika loksuvad….eem, really?

Muuseas, oma näonaha sain ma korda Hispaaniasse kolides, umbes poole kuuga. Ma ei pese oma näonahka 2x päevas, ainult dušši all käies ja ei kreemita ennast. Meigieemalduseks kasitan ainult geeli baasil eemaldajat, hommikuti panen nahale antibiootikumi ja õhtul 8% happesisaldusega geel(kreemi). Hispaanias ei kasutanud ma grammigi meiki ja kui kasutasingi siis tõesti vaid grammi ning viibisin palju päikese käes ja see tegi minu näonahaga imesid. Eestisse tagasi tulles ja nüüdseks siin 2 nädalat juba olnud, näen, et mu probleemid tulevad vaikselt tagasi, kuigi minu näohooldusrutiin on praktiliselt samaks jäänud. Kas tõesti on imeravim kliima muutus? Fakt on see, et ma olen abi otsinud ja katsetanud läbi 10 aasta erinevaid ravimeid, antibiootikume, geele, kreeme, maske, hoolduseid kuid miski ei ole peale raseduse ja Hispaania päikese mind veel aidanud. Vähemalt mitte lõplikult.

img_9256

 

img_9248

Nii, minu lugu te nüüd teate aga kuidas on lood teiega? Kas sa oled enda keha ja välimusega rahul? Mis sind häirib ja miks? Kas sul on olnud perioode elus, kus sa ei ole oma kehaga sina peal olnud või on sul esinenud aknet? Mis on sind aidanud?

 

 

6 thoughts on “Kas sina oled rahul enda välimusega?

  1. ei osanud ealeski arvata,kurb muidugi oli neid halbu asju koike lugeda.Ilmselt toesti Hispaania ilmastik mojub parimalt naonahale,seda kindlasti,aga oled kaunis naisterahvas,tore sinu blogi lugeda.

    1. Õnneks on see aeg möödas ja ega ma palju täna õnneks ei mõtlegi sele peale enam aga näonahk on nüüd kena ja puhas olnud umbes 6 kuud ja seda nüüd ka Eestis olles. Olen selles osas küll õnnelikum kui kunagi varem 🙂

  2. Minu näonahk oli ka Eestis kohutav, mitte küll päris akne, aga punne oli küll palju. Hispaaniasse kolides kadusid ka näonahalt probleemid u poole kuuga ja nii sile näonahk oli mul küll vist viimati vast 12-aastaselt. Kui august kätte jõudis ja ilmad talumatult kuumaks läksid, läks naonahk uuesti halvemaks ilmselt sellest pidevast higistamisest, aga nüüd kui ilmad on jälle normaalsed, on kõik jälle korda läinud. Hispaania kliima teeb tõesti imesid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial