Spiraal ehk ainult naiste asjad

Möödunud on 5 kuud sünnitusest ja esialgu alustasin Cerasette (minipill) kasutamist, kuna see on ainuke lubatud pill imetamise ajal, mida võib süüa. Imetamine sai aga läbi ja kaalusin teisi võimalusi, sest nende pillide igapäevaselt ja kellaajaliselt võtta on üks paras nuhtlus. Ja vot kui jääbki 12 h jooksul võtmata siis järgnevad 7 päeva on tarvis kasutada lisa kaitsevahendeid ehk preservatiivi ja lisaks võib esineda määrimine, mis on ka jube tüütu. Seega panin aja kinni arstile, mitte küll selle pärast, et arutada uute kaitsevahendite üle vaid, et kontrollida, ega ma alt korruselt koost lagunemas pole või midagi säärast. Kaebasin arstile, et mul on tunne, et kõik pole ikka päris nii nagu peaks ja imelik on olla. Peale läbivaatust naeratas arst mulle ja ütles: “Kullakene, ega sa peale lapse sünnitamist saagi loota, et kõik jälle endistviisi on”. “Sünnitanud naise kohta on sul kõik väga ilus seal all” Sain vastuse oma küsimusele, mis mul viga on…ma olen sünnitanud naine ja ei saagi loota, et ma jäle 100% endine olen. Pean ausalt ütlema, et mul on kohati natukene raske sellega leppida. Aga see selleks, liigume nüüd spiraalide juurde-mis arst mulle tutvustas ja millise valiku ma lõpuks tegin.

Valikus oli vaskspiraal ja hormoonspiraal. Valisin rasedusjärgse TASUTA vaskspiraali, muidu on 3-ks aastaks spiraal kuskil 50 eurot ja ka 5-ks aastaks spiraal ja kui ma ei eksi siis hinnavahemik oli 55-65 eurot. Vaskspiraal paigaldatakse siis emaka sisse ja see loob ebasoodsa keskkonna viljastumiseks ja emakaseinale kinnitumiseks. Loomulikult on ka vastunäidustusi, mis on olemas ka igal teisel rasestumisvastasel vahendil, näiteks võib suureneda vereeritus menstruatsiooni ajal, menses võib muutuda pikemaks ja tihtipeale valulikumaks, on olemas emakavälise raseduse ja emakapõletike oht, esineda võib valusid alakõhus ja ebaregulaarset vereeritust. Nojah, on küll hirmuäratav mõneti, kuid samas võtsin aastaid Cerasette ja esines emakaväline rasedus….pillidega. Seega kõike võib juhtuda ja ainukene 100% kaitse on mitte elada suguelu. Paraku nii on!

Ausalt öeldes ei oleks mul selle vastu midagi, kui ma uuesti rasedaks jääksin, kui olukord oleks pisut teine ja ma ei käiks koolis. Annabeli oodates oksendasin ma esimesed 5 kuud ja , kui sama peaks juhtuma ka järmise rasedusega, siis jääks mu kool pooleli ja mul oleks VÄGA raske Annaga kodus olla. Ma mäletan, et mul oli nii halb, et ma ei suutnud nõusidki pesta ja toidu tegemise peale mul hakkas kohe üles tulema. Ei tea, kuidas ma Annale kodus veisepüreed tegema hakkan, kui ma ise oksendan sealjuures. Samuti istusin haiglas tilga all, kuna isegi vesi ei püsinud sees. Noup, sellega ei saa riskida ja ma ei tuleks toime lihtsalt.

spiraal

 

Panen SIIA ka lingi, kust saab lugeda vaskspiraali kohta ja ühtlasi on seal info ka kõikide teiste rasestumisvastaste vahendite kohta.

Aa..muideks spiraali paigaldamine ei olnud otseselt valulik vaid sekundiks ebamugav. Pigem ma ise kartsin rohkem seda protseduuri ja kogu see askeldamine tõi meelde sünnituse ja sellega kaasnevad läbivaatused, mis olid ka üpriski ebamugavad. Tegelikult asi ikkagi nii hull polnud. Kuna päevad hakkasid ka samal päeval siis läksin koju lihtsalt mõõduka kuni tugeva kõhuvaluga ja paari päeva möödudes oli kõhuvalu ka taandunud.

 

Milliseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutate teie ja millistel kaalutlustes valisite just selle meetodi? Olete rahul?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial