Aga kes ma selline olen?

Nimi- Aune Põlismäe

Sündinud- 16.12.1991 (26 a)

Tähtkuju- Ambur

Värv- Sama muutuv, kui mu tuju (pastelsed toonid)

Number- 3 (kuna mul 3 õde ja 3 piparkooki tulid ka koos präänikute maalt)

“Amburid tähtkuju all sündinud inimeste väline maailm erineb oluliselt tema sisemaailmaga. Need on kui kaks erinevat maailma. Perekondlikes suhetes kohanevad selle tähtkuju all sündinud naised raskelt, kuna nad armastavad liikumist ja sporti. Selle tähtkuju all sündinud on tihti jämedad ja ohjeldamatud, seiklushimulised. Maakera on nende jaoks liiga väike ning tihtipeale ei tea nad, mida tahavad või elult ootavad. Kuigi nad on arenenud, leidub neis teatud primitiivsed külgi mistõttu meeldib neil aegajalt tsivilisatsioonist eemalduda. Nad on väga head organisaatorid, ettevõtlikud ning töökad ja rahaasjades väga hoolsad, kuid mitte iial kitsid. Nad on lahked ja kuigi näiliselt andestavad, ei unusta nad kunagi.

Amburimärk on seotud suurte religioonide, rahvuste ning teadmiste ammutamisega. Amburi tähemärgi all sündinud inimene loeb, arutleb, reisib meelsasti ning teda saadab kustutamatu soov harida iseennast ja teisi. Suure tõenäosusega on Ambur seotud kõrghariduse (ülikoolidega), reisibüroodega, võõrkeeltega, matkamise, teoloogia ning juuraga. Talle meeldib avarus ja seetõttu võib ta ühel hetkel kolida maale elama. Ambur armastab tõde ning seetõttu võib ta taktitundetuseni otsekohene olla. Amburitel on suur, tungiv vajadus liikumise ja tegutsemisvabaduse järele. Ta ei tagane oma põhimõtetest kergelt ning ta ei salli ebaausust. Tihtipeale võtab endale korraga liiga palju projekte ning ei suuda neid lõpule viia.

Nad tunnevad suurt huvi astroloogia vastu ning teiste religioonide, kultuuride ning elufilosoofiate vastu. Ambur võib omaks võtta mõne võõrapärase elufilosoofia/usu. Amburi tähtkuju all sündinud on väga idealistlik ning unistab suurelt ja otsib sügavamat elu mõtet. Ta tegeleb sageli vaimsete distsipliinidega, negatiivse poole pealt on nad vägagi emotsionaalsed ja otsustusvõimetud. Ambur võib kalduda fanatismini ning ühtlasi võib ka oma elutõdesid peale suruda teistele.”

Mõned tuntud amburid: Marilyn Jurman, 11 dets (Eesti näitleja, laulja, blogija), Kalev Mark Kostabi, 27 Nov. (Eesti päritolu USA kunstnik ja helilooja), Nikolai Kultas, 16 dets (Eesti ettevõtja), Walt Disney, 5 dets. (USA filmitegelane), Winston Churchill, 30 nov. (Suurbritannia peaminister)

20180427_150632599_iOS

Võib öelda, et ma olen küllaltki püsimatu ja mu sisemine mina nõuab pidevalt midagi uut. Minu motoks oleks: “elukestev õpe kui (minu) väljakutse”. Kui ma siiamaani ehk kuni 24-nda eluaastani lasin lihtsalt elul omasoodu minna siis jäädes Annabeli ootama, haarasin ma oma elu üle ohjad ja läksin õppima personalispetsialisti eriala.  See on minu meelest siiani mu parim otsus, mille ma oma 24 eluaasta jooksul vastu olen võtnud, muidugi ka lapse ilmale toomine (jah, see on veel Eestis valikuline). Olles nüüd kodune ema ja koolist eemal olnud mõned kuud, tunnen ma juba, kuidas mu IQ lihtsalt langeb. Minu unistused ja plaanid tulevikuks seostuvad kindlasti mõne (üli)kooliga, assotsiatsiooniga /ühinguga või iseseisva eneseharimisega. Näiteks alustasin ma hiljuti veebiõpet Shaw Academie-s, vaata SIIA, alustasin kursust “Sotsiaalmeedia Marketing” alal. Lisaks võtsin ma ühe lisakursuse Digiturunduse alal (Eesti sharpbranding ettevõte), vaata SIIA.

Ma olen seiklushimuline, mulle meeldib reisida ja avastada maailma. Kuigi ma pole seda teinud väga palju (Rootsi, Soome, Türgi, Ameerika), on siia Hispaaniasse kolimine juba päris suur “step” minu unistusele lähemale. Reisimise all ma ei mõtle sugugi, et tahaksin soojale maale basseini äärde istuma minna ja päev otsa “selfietada”, pigem tahaksin ma käia ja kaeda oma silmaga maailmaimesid, külastada muuseume, kirikuid, imetleda maailma arhidektuuri jne. Paar nädalat tagasi käisin Hispaanias, Malaga linnas ja külastasin maailmakuulsa kunstniku Picasso sünnikodu, see oli meeliülendav kogemus. Hispaanias on väga palju linnu ning erilise väärtusega kohti, mida vaatama minna ja ma siiralt loodan, et mul on võimalus käia ja uudistada neid kõiki.

Ma võiksin ameti poolest hästi sobida personalitöötajaks, projektijuhiks, arheoloogiks, astroloogiks (universum paelub mind tohutult) või näiteks marketingi  alale. Miks? Mulle sobib selline töö, kus ma saan ise midagi uurida või luua, kus ma saan suhelda palju teiste inimestega ja olla osa kokkuhoidvast ent seltsivast tiimist. Ma tahaksin olla osake agiilset põhimõtet omavast ettevõttest, kus inimesed arenevad koos tehnika-ning ühiskonna arenguga. Ma ei suudaks olla elusees andmesisestaja või piletimüüa…mitte, et need ametikohad oleksid kuidagi kehvemad, kui teised, vaid minu iseloomuga ei oleks selliste ametite pidamine kooskõlas. Mul hakkaks kiiresti igav ja ma tunneksin end üksikuna ja ma muutuksin kurvaks ja negatiivses võtmes emotsionaalseks. Klienditeenindaja amet sobib mulle selle eest nagu maasikamoos pannkoogi peale.

img_1912
Foto: Meelis (Marimell)

Ma olen emotsionaalne, täielik ekstravert, julge ning mind tõmbavad erinevad julgustükid, ekstreemsused. Kui mulle öeldakse, et näe, mine tee Benji-hüpe või hüppa langevarjuga lennukist alla- ma ei kõhkleks absoluutselt- kus ma hüppan?Mitmekülgsus, vaheldusrikkus, aktiivsus, rõõmsameelsus- minu märksõnad! Muidugi on sellega nüüd see asi…mis juhtub kehaga, kui sa ei toida teda? Tekib nälg, vitamiini ja mineraalide puudus ning keha ei jaksa enam liikuda. Mis juhtub hingega, kui sa teda ei toida? Piltlikult öeldes sama asi ja just seetõttu võin ma üpris kiiresti langeda masendusse või olla niisama õnnetu ning soovin, et ma ei peaks tükk aega voodist tõusma. Võib lausa öelda, et ma vajan, et elu oleks pidevas arengus, muutuses, liikumises, sest ma lihtsalt ei suuda ega taha kaua ühel kohal seista ja tiksuda.

Ma olen samas ka vahel rahutu ning kannatamatu. Mulle meeldib suure hurraaga alustada asju, näiteks käsitöö või mõni muu isiklik projekt ja kui ma peagi adusamme, silmaga nähtavat tulemust või arengut ei näe siis ma kaotan motivatsiooni. Nii on ka rohkem kui tihtipeale jäänud unustuste hõlma minu trenni tegemised- ma tahan kõike nüüd ja kohe saada, kuid selleks, et trennimaailmas näha tulemusi, on vaja pingutada regulaarselt ning pikka aega. Mul on raske hoida asju enda teada, mis muidugi ei tähenda seda, et ma saladusi hoida ei oskaks aga ma lihtsalt hea meelega ei varja midagi kellegi eest. Kunagi nooruses ma varjasin küll palju asju…oma koerustükke näiteks. Nüüd aga meeldib mulle elada sellist elu, kus ma võin ja saan elada läbipaistvalt. Ma mäletan, kui jäin Annabeli ootele ja proovisin kogu hingest mitte karjuda tervele maailmale, et näete nüüd on nii lood, et ma sedapsi olen. Ma olen täiesti veendunud, et selle pisiasja varjamine põletas minu kehas rohkem kaloreid kuid intensiivne trenn.

Varjamise ja mitte rääkimise vahel on vahe ja näiteks ka siin blogis on mul teemasid, millest ma lihtsalt olen otsustanud, et ma ei kirjuta. Näiteks olen ma proovinud oma eraelust mitte nii üksikasjalikult kirjutada, kuid sedagi pigem teiste pereliikmete tungival soovil. On asju, mille ma jätan (blogist eraldudes) enda teada, et säästa kellegi tundeid. Ma võin otsekohene ju olla aga ma pole julmur, pigem olen ma pehme iseloomuga, abivalmis ja aitan meeleldi kõiki. Tegelen ka heategevusega, kui mul on mida jagada siis seda ma ka teen. Kitsi ma ka ei ole, ei hoia küüned enda poole vaid jagan sõbralikult ja üle kõige meeldib mulle mõttega kingitusi teistele teha. Rõõm teise silmades on ka minu rõõm.

Kui ma olen oma peas midagi juba kord välja mõelnud, näiteks, ma tahan nüüd Juuksurisse minna ja juuksed roosaks värvida siis nui neljaks, ma lähen ja teen selle ära ASAP. Nii läksin ma mõned aastad tagasi päeva pealt Rootsi elama, nii tulin ma enam-vähem ka siia Hispaaniasse elama ja olen värvinud oma juukseid ka sinist-lillat-valget-musta-pruuni-kusekollast värvi. Ma ei löö risti ette mitte millegi ees, kui ikka tundub äge, põnev, lõbus, vaheldusrikas ja veidi ekstreemne siis mina olen kindlasti käpp.

20180318_095646010_iOS.jpg
Foto: Meelis(Marimell)

Ma ei karda ämblikke aga ma jubedalt kardan, et elu on nii lühike, et ma ei jõua midagi ära teha. Ma ei taha elada igavat, rutiinset elu! Ma usun, et ma olen juba lapsest saadik mõelnud, et ma ei taha olla tavaline inimene…selles mõttes, et ma ei taha mahtuda ühiskonna poolt kehtestatud piiride sisse. A la, et lapsena mängin kodu,kannan roosat, koolis olen eeskujulik, peale kooli ülikooli, leian mehe, saan lapsed, kolin oma majja elama, olen koduperenaine ja valmistan kodus keediseid ning marinaade ja vananedes hakkan kiiktoolil lapselastele sokke kuduma. Ma unistasin muidugi lapsena, et minust saab kuulus artist-laulja või tantsija. Me kõik teame täna, et ma ei ole ei kuulus influencer ega ka mingisugune artist. Kuid sellegi poolest olen ma veendunud, et ma siiski olen eriline, mul on vaja lihtsalt leida veel endas see “talent”, Nišš.

Mulle endale kohati tundub, et ma olen täitmatu. Miks? Mulle meeldib tähelepanu, aktiivne suhtlus, tegutsemine. Kui ma olen midagi juba kord saavutanud siis ma tahan veel ja veel ja veel. Mu tass on pidevalt (heas mõttes vist) pooltühi ning ma teen tööd selle nimel, et see täituks. Minu elukaaslane on selles mõttes minust väga erinev-ta võib oma asju “asjatada” oma toa nurgas ja vabalt tundide viisi olla oma maailmas ning mõtetes, mind muudab see vaid rahutuks. Ma pean midagi tegema koguaeg-koristama, süüa tegema, lugema, lapsega mängima. Mul on vaevu üks asi lõpetatud, kui ma juba mõtlen järgmise asja peale, mida ma teha võiks. Vahel ikka annab keha märku, et enam ei jaksa ja siis ma hea meelega magaksin või vaataksin mõnd positiivse sisuga seriaali, filmi, loeksin raamatut…mõnuleksin vannis.

Rändom faktid minu kohta:

 • Ma ei suuda oma huult rulli keerata.
 • Mu keel ei ulatu ninani.
 • Ma kardan tarakane ja suuri mumme ning usse.
 • Mulle meeldivad kohvijoogid (Latte).
 • Pigem magusa, kui soolase inimene.
 • Pigem jalutan, kui jooksen.
 • Jõusaali asemel alati tantsuline rühmatreening.
 • Ma käisin pikka aega kunsti koolis ning tegelesin maalimise ja muu kunstiga.
 • Ma olen c.a 10 aastat tantsimise, kergejõustiku ja muu spordiga tegelenud.
 • Ma saan püsti seistes silda visata.
 • Ma paindun hästi.
 • Elan (hetkel) pigem linnas, kui maal.
 • Mulle ei meeldi shopata
 • Mul on mõned riided kapis värvide järgi paigutatud
 • Mul on koristamisega “love-hate” relationship.

Kas te olete nüüd natukene aimu saanud, kes ma olen ja miks ma näiteks blogi kirjutan? Hetkel ei tule pähe miskit muud aga, kui teil tekib mõni küsimus või tahaksite teada rohkem siis kirjutage mulle ja ma vastan teile hea meelega.

20180408_155444122_iOS.jpg

Kas ja kui hästi oskad sina ennast kirjeldada? Kui julged siis kirjuta paar lauset enda kohta. Tahaks kah teada, kes on minu lugeja.

 

 

 

 

Kasutatud kirjandus: 

http://www.vara.ee/horoskoop/ambur.php

https://et.wikipedia.org/wiki/Ambur_(m%C3%A4rk)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial