Kuidas blogiga edasi liikuda?/ How to move on with the blog? (English- down below!)

Olen siin mõni aeg juba juurelnud endamisi ja ka koos teistega, et mis mu blogist siis nüüd ikkagi saab? Selles mõttes, et ma hetkel kirjutan eesti keeles ja eelkõige eestlastele, kuid tegelikult olen saanud vihjeid, et ma võiksin kirjutada ka inglise keeles, et blogi oleks suuremale grupile inimestele loetav.

Minule isiklkult on muidugi mugavam kirjutada ja oma mõtet edasi anda eesti keeles aga ma ilmselt ei jääks hätta ka inglise keeles mõtte edastamisega. Eestlasel on kindlasti samuti mugavam lugeda eesti keeles, kuid samas jällegi ei jääks ta ka hätta inglise keeles lugemisega.

Mõlemas keeles kirjutada postitusi oleks muidugi kõikse parem lahendus. Teie seal eestis saate omas keeles lugeda ja samas saavad huvi korral blogi lugemas käia ka Gibraltarlased, ameeriklased ( miks peaks keegi ameerikas mu blogi lugema? HAHA) ja üldse kõik, kes ingl. keelt kõnelevad ja loevad. Aja mõttes on kahes keeles kirjutamine ajamahukas ja ma ei suudaks võib-olla ka edastada oma mõtet 2 korda järjest samamoodi või tüdineks kordamisest lihtsalt ära. Oeh, kui oleks ainult lahendus, kuidas ma saaks oma posti võrdlemisi kiirelt inglise keelde ilma ise inglise keeles kirjutamata. hashtag#laisk

Üks lahendus oleks konkreetselt eestlastele suunatud postid kirjutada siiski ainult eesti keeles ja muud postitused kirjutada siis kahes keeles. Siis hakkab pihta üks ajude ragistamine, milline kirjutis võiks olla ainult eesti ja milline mõlemas keeles, sest lõpuks tundub, et ikkagi kõik võiks olla kahes keeles või ainult eesti keeles. Küll on ikka probleemid, eks?!

Tõstke käsi, kes lõpetaks blogi lugemise, kui see oleks ainult inglise keeles?

spain.jpeg
Spain (photo: Pexels)

 

English..

So, I’m having a great dilemma…In what language should I write me blog from now on?  I live in Spain and also I am closely attached to Gibraltar as well. Offcourse it is way better to write in english because the audience is a lot bigger. But me as an estonian, I prefere to read long texts in estonian because I am lazy. Hihi 🙂 Also, I’m alittle scared that some of the text will loose it’s “charm” once it’s written in other language than my native language.

It seems reasonable to write in two languages: estonian and english but that’s quite time consuming, especially with my little 1.5 year old daughter. I can barely write the text in my own language and download it, while Annabel is sleeping…when will I write the same post in english as well? Wheen? 🙂

Another possibility is to write estonian targeted posts in estonian and all other posts in English. So, in what way some of the posts will be in english as well and other will be just in estonian.Does that sound too unfair?

Who would be happy to read my blog, when it’s written in english?

NB: The great joke here is, that I have a “major” issue here but Im not ever a great blogger or anything. But…maybe i will be. Never know! All the famous ppl in the world were not born famous. They were just normal ppl before they got famous.

gibraltar
Gibraltar (Photo: Unsplash)

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial