Ära unusta puhata.

Ma olen viimased paar päeva väsinud olnud, eile veel eriti. Üle-eile ma  kõigele kiuste sundisin end oma tavapäraseid tegevusi tegema ehk käisin lapsega õues jalutamas, koristasin ja rapsisin kodus, tegin süüa, käisin ujumas, tegin trenni ja lõpuks läksin veel hilja magama ka ja eile see maksis see mulle kätte. Ma ärkasin ja tundsin, et ma olen veel väsinum, kui ma olin magama minnes. Ma tundsin, et mul pea valutab (tuksuv valu) ja mu terve keha valutas ja ma olin jõuetu. Õnneks oli külmikus valmis toit olemas ja ma otsustasin, et ma ei tee midagi v.a eluks vajalike asjade nagu hingamine, joomine ja söömine ning hoolitsen ka selle eest, et Annabel oleks puhas ja söödetud-joodetud.

Tänu mingile taeva imele oli ka Annabel terve päeva rahulik ning tal puudus see väikelastele omane ülevoolav energia, mis mind väsitab aegajalt. Mis me siis tegime, oli see, et me sõime ära oma hommikupudru ja vajusime diivanile. Mina hakkasin sirvima kavast sarju/filme ja Annabel võttis oma kaisu ja muud mänguasjad ja tuli minu kõrvale diivanile nendega mängima. Ma vaatasin kokkuvõttes ära kolm filmi, kaks nendest poolikult ja ühe täispika filmi ja Annabel tegi mulle oma IKEA mänguasjadega süüa ja juua ja kui mul oli kõht täis saanud siis pakkus ta süüa ka oma kaisudele ja nukule. Vahepeal mängis ta muude asjadega ja siis oli ta mingiaeg mul kaisus ja vaatas multikaid ja nii me oma päeva õhtusse saatsimegi.

Kella 15 oli tegelikult Annabelil lõunaune aeg ja kui ma tema olin magama pannud siis läksin ma ise ka magama. Oma pool h kuni tund olime oma voodites üleval mõlemad, sest Annabel kipub lõunaunne minnes algul natukene jutustama ja noh ega ma siis ise ka magada saanud sel ajal, kui ta maad ja ilmad kokku lobises seal teises toas. Lõpuks magasime mõlemad kuskil 1.5-2 tundi. Ärkasime mõlemad kell 18 ja peab nentima, et enesetunne oli mõnus ja tundsin end puhanuna. Uut energiat täis, pakkisin ma peale snäkkimist endid kokku ja läksin tegin väikese sutsaka kõndimist väljas Annabeliga ja siis tuli juba Kristjan koju ja läksime takkapihta veel ujuma ning siis oli aeg juba niikaugel, et jalka algas. See suplus oli küll igavesti mõnus ja värskendav, eriti, kuna väljas oli õhtul veel 30 soojakraadi.

Ma sain eile kokku vist 5 000 midagi sammu, kuigi mu eesmärk on 15 000 ja kui ma seda juhuslikult täis ei saa siis lepin ka 10 000-ga aga eile ma polnud pettunud endas, et rohkem ei liigutanud ennast.  Mu keha andis mulle märku, et palun puhka vahepeal. Isegi, kui sa toitud mitmekülgselt ja jood piisavalt vett ning liigud korralikult siis on vahepeal vaja ka sellest puhata. Autodega on sama lugu ju, isegi kui sa neisse regulaarselt kütust paned siis aegajalt tuleb ikka ette erroreid, mis vajavad tähelepanu ning autoremondikotta viimist. Hea võrdlus, eks? No ei tulnud teist 🙂

Lisaks sellele, et sai eile puhatud, oli mul hea meel Annabeliga mitte midagi teha ja läbi selle kvaliteetaega nautida. No tegelikult me ju mängisime ja kaisutasime terve päev ja see on ka millegi tegemine aga ma mõtlen, et ma ei mänginud temaga tavapäraseid mänge, kus ma püüan talle midagi õpetada ja ei näinud üldse vaeva, et kodu korras ja eeskujulik oleks. Ma arvan ja loodan ise, et see näitab ka lapsele, et aegajalt võibki end täiesti vabaks lasta ja lihtsalt olla ja veeta aega lõbusalt koos ema ja/või isaga.  Samas oli siiski kodu päris okei-lt korras ja mingit korralagedust ei valitsenud, mis oleks võinud lapsele mõista anda, et vahepeal ongi okei kõik mänguasjad välja kiskuda ja siis nende otsas talluda terve päev. Issand, ma kõlan nagu ma tahaks oma käitumist õigustada kuigi mul pole midagi, mis vajaks õigustamist. Hängisin oma lapsega terve päev diivanil ja vaatasime koos filme/multasid, kaisutasime, mängisime ja mis siis!?  Hihi

Kuna ma enamjaolt armastan elus teatud korda ja korrapärasust, reegleid ja nende jälgimist, ma teen päevakavasid, mõtlen alati päev või paar ette, teen plaane jne siis minu jaoks on teistsugune kogemus, kui ma parasjagu MITTE kui MIDAGI ei tee ja lihtsalt olen. Tavaliselt, kui me Kristjaniga kokku leppime, et me ei tee midagi ja ainult puhkame või mõnuleme siis mina kukun koristama ja riideid pesema või kappidesse lappama, teen sahtlid korda, korrastan riiuleid jne ja Kristjan alati vangutab pead ja ütleb, et: “Sa kohe ei saa ilma, jah?”.

Täna olen ma taas triksis ja traksis, tegin hommikul köögivilja omletti, käisime Annabeliga jalutamas ära, kirjutasin isegi ühe postituse valmis ja nüüd kirjutan juba teist. Hiljem läheme veel korraks välja jalutama ja võib-olla ka ujuma ning kella 19 paiku tuleb juba meie eestlasest sõbranna, Kati mu juuksed tuunima ja õnneks on ka jalkast paar päeva pausi ning saab normaalsel ajal tuttu keerata. Tahtsingi teile lihtsalt meelde tuletada, et kuulake rohkem oma keha, mis ta teile öelda tahab? Kui tunnete, et ei jaksa siis pole mõtet ülemäära pingutada ja kui jääbki üks või teine asi tegemata, MIS SIIS? Ega kohustused eest ära ei jookse, eks?! Kuigi võiks hihihi! Võta see aeg endale ja/või endale ja kaaslasele, lapsele ja lihtsalt ole niisama. Las see kodu olla sassis ja mis sest, kui üks päeva välja värsket õhku hingama ei lähe ja pole ka hullu, kui trenn jääb vahele või ei söö piisavas koguses köögivilju päevas. Su keha tänab sind ja kindlasti ja ei ole stressitase nii suur, kui sa ei sunni end pidevalt tegema seda, mis on päevakavas või eesmärkides kirjas on.

Muidugi on koguaeg raske selle järgi elada ja vahepeal polegi mahti puhata ja elu vajab elamist, töö tegemist, laps(ed) kasvatamist ja nii on läbipõlemine kiire tulema. Mul on seda endal viimaste aastate jooksul pidevalt ette tulnud ja ma tean, mis juhtub, kui sa ei kuula ennast, oma keha ja ei puhka.

adult-baby-baby-feet-1021051.jpg

Kui tihti sa puhkad?

Kas kuulad ja saad aru, mida su keha sulle öelda tahab?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial