Arvustus: “Searching” aka “Otsing”

Käisin üleeile, reedel, filmi “Searching” esilinastusel. Panen treileri ka teile SIIA. Treileri vaatasin enne kinno minekut ära, et oleks mingigi ettekujutus, mida vaatama läheme. Esialgu tundis, et filmi on raske jälgida, sest tegevus toimus läbi arvuti ekraani/(de). Kunagi oli üks õudukas minu meelest, mis toimus Skype vahendusel ja too mulle üldse ei meeldinud.

Ehk mängib rolli asjaolu, et filmi peategelane oli tütar, mehe ja naise tütar, kelle elulugu oli vaatajale läbi piltide ning videojäädvustuste toodud ning juba see läks mulle hinge, sest noh, mul on ka kodus tütar ning temagi lühike elu on juba suuresti arvutis jäädvustatud digipiltide ja videote näol mitte pildialbumite. Ma hakkasin kohe kaasa elama filmi peategelastele. Ning suure tõenäosusega hakkab ka minu lapsel/lastel olema lisaks reaalsele elule, pereelule kasitsiaalmeedia elu ning elu väljaspool kodu.

Igaljuhul algas film minu jaoks juba huvitavalt ning naelutas mu silmad ekraani. Põnevikku oli üllatavalt kerge jälgida, sisu pani kaasa mõtlema ja justkui sundis vabatahtlikult mind olema dektektiivi rollis ning mõtlema: “Mida mina selles olukorras teeksin?”

Tegu polnud ulmefilmiga ega ka mitte tõsielul põhineval lool, kuid ma olen enam kui veendunud, et kuskil maailmas just selline asi juhtubki nagu selles filmis. Olete segaduses, eks? Millest see film siis räägib?

INTERNETIST suurte tähtedega…Sotsiaalmeedia headest külgedest, selle laiahaardelisusest ja kasulikkusest ning kontrastiks jällegi selle pahupoolest ja negatiivsest mõjust inimesele kui indiviidile ning üleüldse inimkonnale.

Filmi vaadates saab kiiresti selgeks, kuidas sotsiaalmeediasse on võimalik ära eksida, kui kerge on luua endale uus identiteet ja elada sellega paralleelselt hoopis teostsugust elu. Mehest saab naine, nooredt saab vana või vastupidi, introverdist saab ekstravert, pealtnäha tagasihoidlikust inimesest saab sotsiopaat jne. Paralleele ja kontraste võibki tooma jääda!

Triller annab väga hästi edasi, kuidas sotsiaalmeedia meid mõjutab ning kuidas ühe pereisa elu muutub kardinaalselt just tänu sotsiaalmeediale. Samuti näitab film ka seda, kui silmakirjalikud võivad inimesed olla ning millise näo manavad nad endale meedia vahendusel maailmale. Mis kogub “laike” ning mida levitatakse viraalselt ja mis õigupoolest peab juhtuma, et saada tähelepanu ja lisaks veel kasutatakse ära ühe pere tragöödiat, et saada ise meedias kajastust ning tähelepanu.

Ma arvan, et see film avab nii mõnedki silmad, eriti lapsevanemate silmad ja paneb meid rohkem tähele panema. Kes on meie lapsed, kellega nad suhtlevad, kus nad käivad, miks nad käivad, milline on meie suhe meie lastega, kas kõik ikka on korras või peitub ideaalse fassaadi all miskit enamat, kui “Kõik on hästi”. Interneti ning sotsiaalmeedia olemasolusse tuleb suhtuda tõsiselt, see ei ole pelgalt abivahend vaid töörist, mis aitab teha midagi head, kuid samas võib ta luua ja sünnitada kurjust, õelust, halba.

Haarav põnevik toob teieni ootamatud pöörded süzees, paneb teid kaasa mõtlema ning annab edasi virtuaalmaailma sügaviku. Soovitan soojalt kinno vaatama minna ning tagasisidet andma, kuidas teile meeldis ning kuidas teie sellest filmist aru saite ja mida see põnevik teile edasi andis?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial