Mõtted Instagram-st

Ma kirjutan nüüd enda point of view-st seda asja seega sa võid kas nõustuda, mitte nõustuda või koguni iseennast ära tunda.

“Opinion is the medium between knowledge and ignorance.” – Plato

Minu jaoks on Instagram-s välja kujunenud teatud stiilid, kes, kuidas ja mida ning miks postitatakse. Ühed on näiteks sellised, kes postitavad päev päeva järelt veerand osa enda näost ja kehast ilma mittemidagi ütleva taustaga. Kas sellepärast, et terve nägu ja keha ei mahu pildile ära või on seal midagi muud šokeerivat, ei tea!

20180511_085428146_iOS

Teised kuuluvad selliste isendite rühma, kes ärkavad hommikul üles selleks, et saada seda ideaalselt Insta pilti ning siis kirjutavad sinna juurde “Just a casual look” või “Someone took a pic and I did’t even realize, ups” Tegelikult on pildiks ette valmistatud tunde, tehtud make-up, valitud hilbud, sätitud poos, tehtud kogu asi kuivalt läbi ning siis 150 pilti, mille seast 1 on vaid sobiv ülesriputamiseks. Peale pildi üleslaadimist jäävad nad üldjuhul laike ootama. Siia alla kuuluvad ka need, kes lisavad oma trennipilte üles ja juures on tekst “Iuu, kui kole ma välja näen aga noh, ma olen trenni teinud 5 h seega vist on ok!” ja siis minusugusel kukub karp lahti lihtsalt, sest ma ei näe peale 3 tunnist ülestimmmist ka nii ilus välja kui mõni peale 5 tunnist trenni. Need inimesed, kellel on lokkis juuksed aga sirgendavad neid igapäevaselt ja siis lisavad kord kuus lokkis juustega pildi, kus nad näevad tegelikult imeilusad välja aga pildi alla on kirjutatud mingi pikk jorin, kuidas ei jõutud sirgendada või kuidas nad oma lokke vihkavad ja ei salli seda koledust, mis peeglist otsa vahib koos lokkidega. Ometigi on vaja avalikkusele pilt üles panna selleks, et saada kommentaare sisuga “Ära aja, sa oled ju nii ilus oma lokkidega!”.

20180323_072238000_iOS
I accidentally took some pic’s from myself. Probably look terrible but what a hek…

Kolmandad on “paljad porgandid” (ei viita blogile), kes üldjuhul riputavad üles pilte peeglivaatest oma pruntis kannikast, ülevalt vaatest oma rindadest, lasevad kellelgi teha pilte stringides, bikiinides, muus pesus või koguni paljalt varjates tutti või niplit mõnel “erootilisel” kombel. Üldjuhul käivad piltide juurde ka sügavamõttelised quote-d elust või armastusest. Näiteks: “You can’t depend on your eyes when your imagination is out of focus.” – Mark Twain ja juures on pilt, kus ei olegi enam ruumi mingiks imagination-ks 🙂 Tüüpilised pildid on vannitoapildid, kus on tagumik keeratud peegli ette ja siis tehtud telefoniga üle õla pilt tekstiga: “There is only one happiness in this life, to love and be loved.”-George Sand. Ka nemad jäävad ootama laike, sest ilmselgelt on eneseväärikusega kõik liiga korras.

NB: kategooriast jäävad välja fitness-ga tegelevad inimesed, sünnitanud inimesed, kes jagavad näiteks imetamispilte , influence-rid, kes riputavad oma kaalualandamisest pilte pesus ja muud sellised.

Natuke liiga palju on riideid seljas aga vaadake, mul on boobs.

Muidugi ei saa ma mainimata jätta ka neid Instagrammereid, kes postitavad üles igapäeva elu ja seda kõige ideaalsemas võtmes ehk iga pildi taga on eeltöö, muretsetud on selfikaamera, spets valgustus, pilt on hoolega läbi mõeldud, asjad pildil on cm täpsusega paigas, pildil on kõige kvaliteetsem kraam, mis kodus leidub, pildil ei tohi olla ühtki üleliigset asja, kodu peab alati laitmatmatult puhas olema, midagi ei tohi taustal vedeleda, pannkook peab olema täpselt taldriku keskel jne.

pexels-photo-376464pexels-photo-1002655

Viies kategooria on realistid ehk tavalised inimesed, kes teevad tõepoolest pilte elust enesest ilma ilustamata või kui siis mõned üksikud, mis on filtriga või vähe rohkem sätitud aga üldjoontes on neil savi, sest neil lihtsalt on savi 😀 Pildi tegemiseks kulub sekund, neid tehakse 1 ja spontaanselt. Tavaliselt on mingi naljakas, põnev olukord, mida pildistatakse. Neid tavalise inimese Instagram-i pilte vaadates ma tunnen ma ka, et  olen inimene, kes ei peagi välja nägema ideaalne igapäev. Õnneks on see aeg möödas, kus ma arvasin, et kui ma piltidel või üldse laivis mina ise olen (ilma meigita, omas mahlas)  siis ma ei saagi endale kunagi meest ega lapsi. Ühel pimedal veebruarõhtul sai Annabel valmis meisterdatud ja enam pole muud, kui Kristjan peab leppima sellega, mis on 😀 Ma ise olen rahul, mul on olemas nii mees, kui ka laps. Hihihi!

20180510_122626115_iOS

Iseennast vist päris sellesse “realistide”kategooriasse panna ei saa, sest ma ikka natuke sätin ka vahel ja ajan taga neid “piltilusaid” pilte. Ma olen segu, natuke siit ja sealt aga kindlasti mitte see meeleheitlikult oma kehaga tähelepanu otsiv…tüüp. Üldjuhul ma jälgin Instas influence-reid, blogijaid, kelle tegemistega ma tahan kursis olla, enda sõpru, paari modellihakatist on ka listis aga reaalselt ma nutan igakord, kui ma nende ideaalseid pilte vahin, nende ideaalse näolapi ja ideaalse kehaga. Nagu miks otsustas jumal või “suur pauk” või kes teab mis, teha ühest inimesest ilusa ja teisest mitteilusa?! Miks mina ei või lihtsalt hommikul üles ärgata ja ilus olla aga mõni teine saab ning tavaliselt need naturaalselt ilusad inimesed ALATI jonnivad ja virisevad, et nad on koledad ja paksud. Ma lõikaks keele suust välja sellise jutu peale 😀

Ilma oma kaunite juuksepikendusteta, ei oleks ma ka ilmselt nii kena, kui ma praegu olen, sest mu oma juuksed on õhukesed ja paarkümmend cm lühemad. Mul on viimased 3 nädalat peal ka geelküüned, sest ma lihtsalt tahtsin Hispaaniasse tulles ilusa maniküüri ja tugevate, püsivate küüntega olla, mul on probleemne näonahk ja pigmendilaugud, mida ma katan meigiga, mul on mõndadel kohtadel kehal venitusarmid rase olemisest (sangad, sisereied), mul on ka esimesed veenilaiendid tekkinud rasedusega, mulle on looduse poolt kaasa antud peast eemale hoidvad kõrvad ja kui ma natukene ei säti ennast enne pildile jäämist siis lõpptulemus võib olla umbes selline (vaata alla). Loodusest veel rääkides, on mulle kaasa antud õhukene ja läbipaistev näonahk, mis sisuliselt tähendab seda, et mul on sinised silmaalused 365 päeva aastas ja ma näen alati ilma meigita välja nagu mul oleks oksendamisviirus koos kõhulahtisusega olnud umbes nädal aega. WIN! Instagrami modelliks ma ilmselgelt ei saa.

animal-animal-photography-blurred-background-908070
Foto: Pexels

 

Teisalt ma saan jällegi aru, et olukord võiks palju hullem olla. Kui sa mõtled, et enam hullem olla ei saa siis tea, et peaaegu alati saab. Lohutus missugune, eks?! Mul tegelt ei ole alaväärsuskompleksid, ausalt 🙂 Kui siis ainult natukene.

pexels-photo-122383
Foto: Pexels

 

Milline Instagrammer sina oled?

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial