Soovitus: Biri Crafts + SOODUKOOD

Kuskil 1.5 aastat tagasi olin ma otsinguil, nimelt otsisin ma Annabelile voodipehmendust, mis reaalselt täidaks oma ülesannet ja ühtlasi oleks ka ilus vaadata. Kohe, kui Annabel õppis end keerama ja pöörama ning tõusis voodis püsti, algasid meil ka igasugused hädad pihta. Kuigi ta jäi kenasti oma voodis magama, oli Annabeli uni rahutu, sest ta suutis läbi une suruda oma jalad pulkade vahele ja kui ta sinna kinni jäi siis jumal halastagu naabritele, kes meiega koos üleval olid ning seda kisa kuulsid. Ma ei tea, kuidas ja miks ta nii palju aerutas läbi une aga pidevalt lõi ta ennast kuskile ära seega ma olin ühe laia, pehme, paksu ja suure voodipehmenduse otsinguil.  Ühel ilusal päeval jäi mulle kuskil (ilmselt fb-st või Instagramist) silma Biri Crafts ja piltidel nägin just täpselt sellist pehmendust, mis mul vaja oli.

Meie nunnu 🙂

See pehmendus on meid truult teeninud tänaseks juba 1.5 aastat. See näeb endiselt välja nagu uus ja ma hoian seda kindlasti ka oma järgmistele pudinatele. Kairit on see kuldsete kätega naine, kes meie tütrele ja paljudele teistele lastele on valmistanud omanäolisi ning igati ülla eesmärgiga sisustustooteid  ning disainielemente lastele (peamiselt siiski emmedele vaatamiseks hihi). Otsustasime koos Kairitiga teha ühe vahva koostöö ning selle raames küsisin temalt, kui emalt, Biri Crafts loojalt ja käsitöö fanaatikult mõned küsimused, millele saategi siin blogis vastused.

Q/A  Biri Crafts käsitööautoriga, Kairitiga

1. Kuidas sai Biri Crafts endale nime?

Kairit: Meil oli alguses peale mõte, et firma nimi peaks olema kindlasti meiega seotud, lihtne ja kõlav. Vanem tütar tegi ettepaneku „BiRi“, sest tütre nimi on Bianca ja poeg Rick. Pannes kahe nime esitähed kokku, siis tulemus oligi BiRi. Crafts sai juurde meisterdatud selleks, et kliendid ise loeksid välja, et tegu on käsitööga, mitte masstoodanguga.

2. Millega Biri Crafts tegeleb?

Kairit: Biri Crafts tegelebki käsitööga, mis on pühendunud kodule, kus on väikesed lapsed. Sinna hulka kuuluvad igasugused voodipesud, pehmendused, mänguasjakorv, muud korvid, käterätikud, padjapüürid, jõulusokid ja palju muud, mida kliendid soovivad.

3. Millal ja miks alustasid lastele suunatud toodete meisterdamist?

K: Teist last oodates ei leidnud ma poodides vahvaid ja omapäraseid voodipesusid beebile. Minu jaoks olid poodides müüdavad tooted igavad. Seepeale otsustasingi osta endale masina ning hakata ise neid tegema. Pika peale tekkisid uued vajadused ning saingi hakata teisi tooteid katsetama. Näiteks voodipehmendusi hakkasin tegema seetõttu, et poeg kaotas öösiti tihtilugu ära luti ja mina siis mobiilivalgustuse abil roomasin voodi alla, et see üles leida. Kolmas laps oli jällegi ülitundlik, et kui ta unepealt käe või jala vastu voodit virutas, siis ärkas kohe naksti ülesse. Voodipehmendused tegidki nende juhtumite tõttu mu elu lihtsamaks, sest see pakkus beebile piisavalt turvatunnet ja ta sai edasi magada rahulikult, kui käsi puudutas pehmendust. Seetõttu olengi meisterdanud ja katsetanud erinevaid asju, mis võiksid muuta minu ja laste elu paremaks ning lihtsamaks. Minu laste lemmikud on näiteks põrandapadjad ja kott-tool. Seal nad istuvad enamiku ajast raamatuid lugedes, multikaid vaadates või mängivad legodega. Samuti saab kott-toole kasutada väljas piknikutel, kuna materjal on lihtsasti hooldatav.

4. Mis on kõige populaarsem käsitöö seni?

K:  Praegusel ajal on voodipehmendused kõige populaarsemad. Neid ikka tellitakse aasta läbi erinevates värvitoonides. Samuti on populaarseks saanud ka nöörkotid, mis on koolialguse tõttu väga tahetud toode. Novembrist detsembrini on kuum kaup minu enda disainitud jõulusokid, mille peale on tikitud vanemate ja laste nimed. Näiteks eelmisel aastal tegin kokku 141 jõulusokki.

5. Plaanid tulevikus?

K: Ideid on mul tegelikult väga palju, aga laste kõrvalt on raske neid kõiki teostada. Praegu on hetkel lihtsam teha tellimustöid, kuna kaks pisemat poissi läksid lastaeda ja seetõttu on aega juurde tekkinud. Igaljuhul ootavad ideed arvutis ja märkmikus õiget aega, millal ma nendeni jõuan. Võtame siiski üks päev korraga ning vaatame, mis hästi välja kukub ja mis mitte.

6. Kust ammutad uusi ideid ning mõtteid?

K: Uusi ideid ja mõtteid ammutan Pinterestis tuulates ja ka laste pealt. Igapäevaelus tekivad olukorrad, kus tekib puudus mõnest vajalikust asjast. Seetõttu ongi tekkinud sellised tooted, nagu mänguasjakast, kolme osaga korvid, mähkmete ja beebi hügieenitarvete hoidikud, kaasaskantav mähkmete kott, niiskusthülgavast materjalist mängutekk. Need ideed ongi tekkinud just vajaduse tõttu ning seepärast ongi lapsed kõige paremad ideede inspiratsiooniallikad.

7. Kust valid oma käsitöö jaoks kangad/materjalid?

K: Lõuna-Euroopas müüdavad kangad on nii armsad ja kvaliteetsed, kuid kallid. Näiteks Scandicu e-poest leiate voodipesusid, mille tarbeks on just sealtpoolt kangast ostetud. Kallid hinnad on väga suuresti mõjutatavad pehmenduste osas – kallis kangas muudab voodipehmenduse ka kalliks. Kuid selleks, et voodipehmendus oleks siiski klientide jaoks taskukohane, otsisime hea hinnaga kangaid edasi. Baltimaades leidsime koha, mis täidab väga hästi meie tingimusi ja seetõttu oleme sealt koguaeg tellinud. Samuti harjutan hetkel kätt ka kangaste värvimisega, et luua uut õhkkonda toodetele.

8. Kõige naljakam juhtum seoses käsitöö/õmblemisega?

K: Ma teen tihtilugu tööd öösel, mil lapsed magavad ja seda seetõttu, et päeval soovin tegeleda lastega ning nende elust maksimaalselt osa võtta. Öösiti saan toote valmistegemisele keskenduda rahulikult, ilma, et peaks vahepeal töö pooleli jätma ja lastega tegelema. Selle aja jooksul on tekkinud naljakaid olukord just nimelt sellega, et lapsed unesegasena jalutavad mõnikord ringi ja jutustavad huvitavaid jutte kokku. Esimene kord oligi algusaegadel, mil tütar tuli minu juurde ja rääkis pikalt maha jutte tõsistel teemadel. Hakkasin sellepeale esitama talle küsimusi, millepeale ta ehmus nii ära, et jooksis suisa voodisse tagasi. Edaspidi olen ma sellistel juhtumitel vait olnud ja lapsed voodisse tagasi suunanud. 🙂

PS PS PS: Kõikidele e-poes olevatele toodetele kehtib “SEOM20” koodi kasutades soodustus -20% ja KÕIKIDELT eritellimustelt saate “SEOM15” koodi kasutades 15% soodustust. 

img_0495

Biri Crafts kodulehekülje leiate SIIT.

Biri Crafts-l on ka Facebook leht, kus saate olla kursis Kairiti imeliste töödega ning Instagram: BiRi Crafts. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial