Vloggimine ja videomajandus

Ma olen tegelikult ammu mõelnud vloggimise peale, umbes pool aastat, kui mitte rohkem aga mõtteks see tol korral ka jäi. Ma polnud 6 kuud tagasi ühtegi live ega Instagram story-t teinud ja ausaltöeldes ma ei julgenudki teha, ise tahtsin veel vloggijaks saada hahaha! Kuna nüüd on mul natukene rohkem aega kätes ja mulle see vloggimise mõte täitsa meeldib siis mõtlesin, et ma proovin.

Ma ei hakka endale esiti youtube kanalit tegema, sest nii suureks vloggijaks mul pole plaanis hakata (veel). Ma olen endiselt kirjutamise usku ja see blogi siit ei kao kuskile, minu idee on lihtsalt veidi särtsu lisada ja põnevust tuua enda blogindusse. Mitte ainult teie jaoks vaid ka iseenda, sest mulle meeldib isiklik areng ja ma tahan pidevalt õppida uusi asju, areneda ja püüelda millegi poole.

Alustada tuleb algusest ja nii ka mina, tõmbasin esialgu paar app-i telefoni ja kõigepealt proovisin üldse videosid lõigata, panna filtrit peale, lühemaks teha, kiirust lisada, muusika taha panna ja seda omakorda lõigata jne. Kõlab kergelt? Tegelikult ei ole, see on paras nuhtlus, kui aus olla. Ma arvasin, et see on midagi palju lihtsamat aga tuleb välja, et nõuab rohkem aega, pühendumist ja nokitsemist. Mul on plaanis ikka päris, päris video ka teha…pildid, video, heli, hääl, ladusad ülemineku kohad jne aga probleem selles, et ma ei oska haha! 🙂

Siin saategi tulla appi teie. Kes on vähegi kokku puutunud vloggimisega, videomajandusega, monteerimisega, kasutajasõbralikke programmidega-andke mulle märku ja suunake mind õigele teele. Muidugi, ma olen juba googeldanud kõike ja saanud nii palju infot, et ajab üle ääre lausa. Väga palju on valikuid ja võimalusi, sealhulgas väga kalleid programme ja algajatele mõeldud tasuta app-e. Kõik maksustatud programmid kõlavad küll väga uhkelt aga ma esialgu ei tahaks suure raha eest osta kasutusõigusi, teadmata, kas ja mis üldse edasi saab. Teiseks ei teeni ma oma blogiga igakuist lisaraha, seega oleks lihtsalt nõme ise peale maksta oma blogi kirjutamise ja vloggimise eest, mida ma tegelikult praegu juba teen, kui aus olla. Ma maksan oma domeeni eest ja wordpress plaani eest, et siin ei oleks reklaami ja muud sodi ning, et te saaksite sisse type-da: www.seeeiolemuinasjutt.ee mitte www.seeeiolemuinasjutt.wordpress.com. 

Kuna ma teen tihti live või lühivideosid Instagramis, siis saate mind ka seal jälgida, lisades otsingusse minu nime või blogi nime või vajuta SIIA. Facebook-is ma live ei tee ja videosid ka pole sinna eriti laadinud. Miks? Esiteks rikub facebook täiega kvaliteeti ja vastik on vaadata videopilti, mis näeb välja nagu 0 prille kandev inimene vaataks seda läbi -3 prillide ja live ma lihtsalt kardan teha, sest internet on siin nii jdhbmdvbj. Samas proovida ju võib, mis mul ikka kaotada?!

Mis teie arvate video-blogimisest?

Kas sooviksite vahel live vaadata või videosid blogipostituste vahepeale?

 

 

[wpvideo gylJZpoT ]

[wpvideo f9IRc9cb ]

[wpvideo pgEXfAu4 ]

 

Mind ennast köidavad lühikesed trenniklipid, ma olen teinud kiirvideod aga tulevikus teen ilmselt ka norm. kiirusega videosid, et vaataja saaks jälgida mida ma täpselt teen. Vahel on mõnus oma tegemised ja mõtted panna videopilti, sest kirjutada ei jõua või postitus läheks liiga segaseks ja pikaks. Ma ise ei ole suur vloggijate jälgija aga need, kelle vlogge ma jälgin, peavad ka blogi üldjuhul ja on kodused, lastega. Enamus vloggijaid, kellel on oma youtube kanalid, on minu jaoks liiga titekad või mina olen liiga vana…embkumb.

Kas teid huvitaksid trennivideod?

Kas jälgite mõnd vloggijat? Keda?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial