Ämmaemanda visiit

Arvel olen Pelgulinnas, ämmaemand Ulviga  olen superhüper rahul. Nädalaid on mul 32+5, eelmisest visiidist möödas kolm nädalat ja kaaluiive selle ajaga on +1. Kuna see on kindlasti mõningate jaoks väga huvitav teema siis tahaks ju kindlasti teada, palju ma üldse neid kilosid juurde sebinud olen juba, eks? 😀 Algkaal oli pikkusega 168cm 60kg ja nüüd olen 69,8 kg.Vot nii! 🙂  vererõhud, muud proovid on alati mul korras olnud, nende näitajate järgi ei ole mul üldiselt peaaegu kunagi midagi viga.
Agaa…kui need näitajad välja jätta siis mul käib pea ringi, tasakaaluhäired on kerged tulema, näiteks keset tänavat kõnnin diagonaalselt kellelegi otsa (jep, nii on juhtunud), kuumahood ja üleüldse palav on koguaeg, magada on kehva, nina kinni, istuda ei jaksa kaua, põiepidamatus ja viimastel päevadel on ka selline imelik alakõhuvalu olnud, polegi sellist valu kuskil pea 8 kuud tundnud.
Igatahes, ei hakkagi ma veel surema, nagu ma juba natukene arvasin. Kõik on tavaline ja normaalne ja hästi ja korras. Tüdruk on sees väga õnnelik ja ta on ennast sättinud juba peaga nii alla ja paika, et on justkui valmis juba külla tulema. Suhtlemisvajadus on tal ilmselt minu käest saadud, annab juba tunda, sest mina küll aru ei saa, et see kõhubeebi millalgi ka magaks või puhkaks näiteks 🙂
Mis ma siis veel head teada sain? Hmm…Ulvi tegi mind tuttavaks epiduraaliga ja kohe sealsamas otsustasin ma, et pigem siiski mitte. Esmaspäeval on mul vesisünnituse kursus ja ma loodan, et see kõik hakkab aset leidma vees ligunedes või siis duššiall käies…no midagi seotud veega, sest üldiselt mulle vesi meeldib ja see lõõgastab ja rahustab mind. Ja sellega seoses siis saingi teada, et epiduraali saab manustada, kui emakakaela avatus on 4 cm, mitte rohkem, sest siis see pärsib sünnitegevust ja seda keegi meist ju ei taha ja teiseks, kui see süst siis nüüd ka tehtud on, siis vetteminekust võib unistada, sinna enam ei lubata seljuhul. Aga noh, never say never! Kui ikka peaksin tundma, et pilt hakkab tasku minema või enam ei kannata, eks ma siis lasen ta teha ja leian mingid muud asendid sünnituseks.
Kasuks pidi kindlasti tulema magneesiumi tarbimine, vaarikavarretee joomine, jooga(või muud treeningharjutused), vee joomine(soovitatavalt veel sidruniga), puhkamine ja ei tasuks istuda kaua ühe koha peal ning võimalusel sättida jalad natukene kõrgemale. Uus aeg on mul pandud 07 okt-ks ja siis tehakse UH, nii põnev. Seda küll ei jõua ära oodata 🙂
Kuidas teil? Mõni vaevus, mida mul ei ole või miskit muud uut ja põnevat, võite julgelt jagada infot .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial