Appi, appi!

Kas pealkiri kutsus lugema? Väga hea, sest mul on paanika. Magusa söömisest tingitud paanika! Näiteks selle pealkirja kirjutamise ajal suutsin ma 3 kommi põske pista ja ära süüa. Ja võin juba ette öelda, et kavatsen selle postituse kirjutamise ajal veel neid süüa ja lisaks veel kooki mugida. Peale kirjutamist plaanin ilmselt veel šhokolaadi süüa. Ehk siis APPI, ma söön nii palju magusat, mu peas tiirleb toiduga seoses vaid kakao ja suhkur. Varem, kui rase olin, tahtsin kaerahelbeputru ja piima ning õunu-pirne näost sisse vehkida, nüüd ei taha neist kuuldagi. Põhimõtteliselt nii jätkates olen ma jälle oma rasedakaalus tagasi ainult, et beebi asemel vallutab mu keha puhas pekk. Õudne ju ja mõelda vaid, ma ei saa lõpetada…see on nii raske. Jõulud ka tulemas, mis tähendab veelgi palju rohkema magusa söömist, mandarinid, glögi, piparkoogid, jõulukalender jne jne. Ma suudan end vaos hoida…terve päev, kui mul pole põhimõtteliselt üldse aega süüa ja siis õhtul, kui kaasa koju jõuab ja lapsega tegeleb, sukeldun mina kookidesse, õudne.  Kuidas ennast kokku võtta?

Sujuvalt üle teisele teemale 🙂

Beebi mähkimine? Olete poolt, vastu. Miks? Kas mähite oma beebi ööseks teki sisse või spets selleks mõeldud linasse, näiteks SIIA. Kas see toimib või teeb tudumise hoopistükkis hullemaks?
Meie näiteks hakkasime 2.5 nädalat tagasi last teki sisse mähkima ja siis tuttu, seda siis kella 21-ks.  Igatahes nagu võite eeldada siis meile see mähkimine sobib. Varem kestis meil magama mineku trall kuskil paar kuni mõned tunnid ja üleüldse polnud meil kindlat graafikut, kui laps oli üleval siis oli ja kui magas, siis magas. Otsustasin kindlameelselt, et alustame tuttu minekut kell 20.00 ja kella 21.00-ks peame saama lapse voodisse ja tuttu. Tundus küll ebareaalne soov/tahtmine, mis kindlasti ei õnnestu, aga mine võta näpust. Esimene mähkimine oli loomulikult hirmus, sest laps tihkus röökida ja kindlasti talle see ei meeldinud, et ta nüüd lihtsalt kinni seotakse ja kaob võimalus igal võimalusel endale kätega vastu vahtimist anda.

Swaddle me mähkimislina

Pean aus olema teiega ja mainima, et ma alustasin selle postituse kirjutamist 07-ndal Detsembril. Paar asja muutsin ära aga põhimõtteliselt jätsin kirjutatu alles, et kirjutada, kuidas vahepeal selle ajaga asjad sootuks teisiti on . Endiselt söön magusat igapäev ja suurtes kogustes, seega see ei ole muutunud. Nimelt üritasime leida trikki, kuidas laps magama saada norm ajal ja ilma kisa, kära ja nututa. See mähkimislina toimis ja siis enam ei toiminud ja siis otsustasime muid asju ka proovida. Näiteks lasime lapsel lihtsalt olla niikaua kuni ta ise tuttu jääb ja siis tõstsime magamistuppa voodisse. See juhtus umbes kella 22-23.30 paiku, enne seda ta vaatab rahulikult ringi, käime pesus nagu ikka kella 20-21 vahemikus ja sööme. Tuttu jäädes magab esimese une kuskil 3 tundi ja edasi teeb 1.5-2 tunniseid uinakuid, sööb, punnitab natuke, krooksub, vahetame vajadusel istmikualuse ja proovime edasi magada. Tänu appile ”Glow baby” on mul selge ülevaade, kuidas, millal, kui kaua ja palju ta sööb, magab ja mis leiud mähkmes parasjagu on. Soovitan emadele, kellel on halb mälu, nagu mul 😉

Annabel on peaaegu 2 kuud vana, selle aja jooksul oleme aru saanud, et igapäev, iganädal on omamoodi. Kui beebi eile jäi kell 21 magama siis täna võib-olla jääb alles 00.00 ja kui ta täna on rahulik ja hängib siis homme võib ta see-eest nutta enamusosa päevast ilma kindla põhjuseta. Elu beebiga on kaootiline,  ent samas äge 🙂

Täna läheme Marju Perova juurde pildistama. Hoidkem pöialt, et meie päkapikk peab end kenasti üleval ja saame armsad jõulupildid.

Annabeli varbad, loodan, et ma pole ainuke, kes peab neid imearmsateks 🙂

Väike naerusuine preili, siis kui ta ei nuta 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial