Deemonlaps

Alates sellest hetkest, kui Annabel punnitas, mis ta punnitas ja lõpuks kõhuli sai, on ta armsa näolapiga deemoni beebi. Ma olin ja olen siiani väga uhke ta üle, minu väikseke on teinud suure arenguhüppe..või õigemini pöörde. Ta on ju kõigest pööranud 2 päeva alles aga see-eest igal esimesel võimalusel, ükskõik, millised pinnal ja vahet ei ole, et ta ei jaksa oma pead enam hoida ja joriseb pea vasta põrandat.

20170303_074431923_ios

Kui ta enne oli oma mängumaal ja lutsutas oma kaisukaid ja kõrinaid ja vaatas ringi siis nüüd panen ta põrandale ja kahe sekki pärast on ta kõhuli. Mõned minutid ta vaatab ringi naeratades ja siis läheb kismaks. Ma ei saagi päris täpselt aru, mispärast ta jorisema hakkab. Kas sellepärast, et ta pead ei jaksa hoida ja ei näe, mis ümberringi toimub või tahab ta juba edasi liikuda, et saaks oma eemalolevaid mänguasju lutsutada. Igal juhul ta kriiskab ja punnitab nii, mis jube ja igale poole jätab järgi ilaloigud, mis pole veel sugugi kõige hullem stsenaarium. Peale sööki ta keerab ka end kohe kõhuli ja siis ei tule sealt enam ainult illi vaid ka mõnusalt piima. Ja kõhuli ta lutsib kõik oma varrukad ligemärjaks, kaisukad on ligunenud, lutikett, kindad, kombe äär, voodi, diivan…no absoluutselt kõik. Eile oli ta murdsekundiga oma kindad märjaks lutsinud ja mul ei olnud mõtet neid enam talle kätte pannagi.

Ma ei tea enam, kuhu ta panna või mida temaga teha 🙂 Ta läheb iga väiksemagi asja peale nii värvi ja kriiskab hingepõhjast ja lõpuks hakkab nutma, ilma pisarateta, ajab oma alahuule prunti, silmad pigistab kinni ja lihtsalt halab.Keskmiselt 2 minutit on orienteeruv aeg, mil ta on ühes asendis rahul 😀  Söögiga järgmine jant, varem teadsin, millal ta umbes sööb, sõi oma tavapärase koguse ära ja oli rahu majas umbes 2-3ks tunniks. Nüüd aga sööb nii kaootiliselt, vahel 40ml, teine kord jällegi 120ml ja seda poole tunni tagant, 15 mintsa tagant, tunni möödudes jne. Midagi aru ei saa enam oma lapsest 😀 The wonder weeks sõnul on tegemist 4nda hüppe ehk arenguspurdiga, kus ta õpib ja uudistab tegevusi ja sündmusi enda ümber. Kui kellelgi kukub maha kummist pall, siis meie teame, et see põrkab mitu korda vastu põrandat enne, kui lõpuks vedelema jääb. Beebid aga ei tea veel ja selle arengu etapi jooksul nad siis õpivadki seliseid asju.

20170306_090929000_ios

 

Mõned minutid tagasi sain oma kriiskava beebi hommikust lisauinakut tegema. Magamaminek on järgmine murekoht, ta nimelt protesteerib selle vastu ja ootab, et keegi ta ”nutu” peale sülle korjaks ja hängiks temaga. Siis ta jääb suvalisel hetkel kuskil süles magama ja kui sa teda piisavalt vaikselt voodisse ei pane hakkab kogu trall otsast pihta. Mina loomulikult ei poolda seda süles hoidmist, pigem las ta jonnib niikaua kuni magama jääb. Mõnikord lihtsalt see kriiskamine on nii vali, et selleks, et vältida naabrite pahameelt ja võimalikke politsei väljakutseid (ilmselt ikka keegi beebi karjumise peale mente ei kutsu), proovime Anna ikka süles maha rahustada 🙂

20170301_172503506_ios

20170305_080631382_ios

20170306_090533169_ios

Eino tegelikult on ta ju ikka kõige armsam ja nunnum laps. Magades on ta kui ingel ja ärkvel olles meenutab pigem deemonit või vähemalt deemoni meelevallas olevat beebit 🙂 Ju see kõik käib lapse arenguga kaasas ja koos uute liigutuste ja tegevustega kaasneb ka iseloomu välja arenemine.

20170301_114647837_ios

 

Millised on teie mälestused või hetkel läbivad perioodid oma beebidega, kellel on parasjagu käsil erinevad arenguetapid? Kas hoiate/hoidsite kahe käega peast kinni või on kõik rahulikus taktis möödunud? 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial