Mehed on marsilt, naised veenuselt

”Inimsuhted ei pea olema nagu võitlus. Vaid siis, kui me ei mõista üksteist, on platsis pinged, vimm ja konfliktid”  John Gray

Hakkasin lugema siis sellist raamatut nagu ”Mehed on marsilt, naised veenuselt”. Väidetavalt on raamat aidanud miljoneid lugejaid, kaasaarvatud autorit ennast ning peaks siis ka abistama mind 🙂
Põhiline tarkus, mille omandama peaks seda raamatut läbi lugedes on sooline mõistmine. Kui sa mõistad, miks need mehed ja naised erinevad on ja kuidas, siis tänu sellele ”püha graali” tähtsusega infole muutud sa sallivamaks ja andestavamaks, kui keegi ei ole selline, nagu me neilt ootame.
Meeste ja naiste vahelised suhted, nende individuaalne psühholoogia, mõttemaailm ja eksistents on alati mind huvitanud ja just sellel lihtsalt põhjusel, et kohati ei saa ma aru neist ja tuleb ette ka olukordi, kus ma ei mõista isegi iseennast. Ma olen ka varem sellise temaatikaga raamatuid lugenud aga see info kipub üsna kiiresti ununema ja tegelikult vist peaks iga mõne aja tagant endale meelde tuletama neid nn põhitõdesid.

  • ”Kunagi ei peaks ega tohiks püüda oma partnerit muuta. See on tema enda ülesanne.” Sina saad vaid muuta oma reageeringuid ja oma suhtumist. 
  • ”Liiga kiiresti süüdistame oma hädades partnerit, mitte aga omaenese arusaamisi”. Ei tasu eeldada, et mehed ja naised mõtlevad, tunnevad, reageerivad ja vastavad ühtmoodi. Kui siiski teed seda, pead ilmselt kahjuks pettuma.
  • ”Soolised erinevused tulevad esile peamiselt siis, kui oleme loonud lähisuhte, kui meil on ühised lapsed või siis, kui me oleme suures stressis”. Need erinevused on eelkõige põhjustatud aju ja hormoonide erinevusest.
  • Mehed kaebavad sageli ”Ta reageerib üle” Naised kaebavad ”Ta ei kuula mind”. Mehed arvavad, et ükskõik , mis nad ka ei teeks, pole see piisav, et oma naist õnnelikuks teha ja õnnelikuna hoida ning naised, nemad arvavad, et mehed on tähelepanematud ja ei tee enam komplimente ning on üldse enesekeskseks muutunud. Ja just selliste pealtnäha lihtsate asjade pärast kuhjuvad üha suuremad ja suuremad probleemid, mis võivad viia paari lahkuminekuni.
  • ”Kui me tõlgendame olukordi õigesti, pole asi kunagi nii hull, kui meile tundub” Tuleb vaid osata tõlgendada asju õigesti. Kõlab lihtsalt, onju? 

 Põhiline on omavaheline SUHTLUS ning asjade arutamine. Aga tean omastkäestki, et kõvasti lihtsam on aegajalt lihtsalt pea norgus minna teise tuppa ja olla seal näiteks mitu päeva ja mittesõnagi lausuda ja kui sinu käest küsitakse ”Kas sul on kõik hästi, tundud kuidagi eemalolev?” siis suure õhinaga vastad ” Kõik on kõigeparemas korras üldse” ja rahumeeli torised edasi ja mõtled, miks ta ometi aru ei saa, et tegelikult on kõik pahasti ja ma ju olen solvunud kuna selleasemel, et  nädalavahetus minuga veeta, veetis ta nägu arvutis ja jalgpalli vahtides, ise maailmaõnnelik sealjuures….. True story muideks 🙂
Uskuge või mitte aga mehed kindlasti samamoodi aegajalt mõtlevad, miks me neid ei mõista. Ja ega ei mõistagi ju enne, kui nad meiega ei räägi ja on tugevalt seisukohal, et tunnetest rääkimine on nõrkadele või ebavajalik.:D  Igaljuhul soovitan ma seda raamatut lugeda nii naistel kui ka meestel, sest see on abiks mõlemile. Raamat on siiski kirjutatud mehe poolt ning ei võta pooli ega kaitse näiteks ainult mehi või ainult naisi.

Kui Sa armastad inimest sellisena nagu ta on, siis armastad Sa teda. Kui Sa püüad aga teda täielikult muuta teistsuguseks, siis armastad Sa ennast – Augustinus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial