Mille üle oled sina tänulik?

Tsitaat blogist Kohalolekuvägi:

”Uurimistöö ja vaatluste tulemusena pakuksin välja, et enamik inimesi kogeb kohalolekut umbes 2% kuni 3% ajast. Ülejäänud aja elavad nad oma peas, oma mälestustes, unistustes, ettekujutustes, teadmistes, soovides ja sõltuvustes, hinnangutes ja intellektuaalsetes mõttemängude, lähtudes minevikust või ootustest ja hirmudest tuleviku suhtes. Aga kohalolek selles, mis on siin ja praegu, selle hetke tões – seda juhtub väga harva.”

Kalev Veskimäe on niimoodi oma blogis tsiteerinud ja leidsin, et see võtab ilusti olukorra kokku. Ma küll ei oska pakkuda protsente, kuid usun, et valdav enamus elavad, kas eilses või homses ja unustavad tänase. Küll on minevik süüdi, et olevikus on nii ja naa ja sellepärast ei ole ka mingit helget tulevikku loota. Ja kõik need hirmud, kartused, küsimused: ”Mis siis, kui juhtub sedasi või teisti?” Usun, et nii mõnigi unistus jääb ellu viimata, nii mõnigi suhe jääb elamata, nii mõnigi laps saamata jne kuna juba eos kustutatakse see lõkkekolle oma hirmude ja ülemõtlemistega:”Sellest ei tule niikuinii midagi välja”. ”Ma ei ole piisavalt hea” jne.
Negatiivne mõte on üks võimas asi, see võib nii palju head ja ilusat üle kaaluda. Kõigepealt inimene mõtleb kõik miinused läbi ja siis alles plussid ja kui miinuseid on rohkem, no siis on ikka kriips peal kah asjal.
 Ma ei oska öelda, miks see nii on. Miks leitakse kõigepealt palk teise silmas, kui pind enda omas, miks kõik on algul halb ja siis leitakse tagantjärgi alles, et tegelikult oli ju hästi. See on kõik meie psühholoogia, seda uuritakse ja õpitakse kiviajast saati praeguseni ja kindlasti veel tuhandeid ja tuhandeid aastaid siit edasi. Ma olen end meelestanud sellele lainele, et samuti õppida, lugeda ja arendada end selles valdkonnas ja luban, et proovin end rohkem kõrvalt jälgida ja hinnata oma käitumist.

Tegelikult tahtsin üldse kirjutada, kui palju on, mille üle tänulik olla 🙂 Alustuseks perekond, nii minu kui ka Kristjani. Emad, isad, õed, vanaemad ja meie ise- kõik on elu ja tervise juures(st puuduvad raskekoelised, kroonilised haigused) ptui ptui ptui üle vasaku õla. Ma ei vahetaks ka kogu maailma raha selle vastu! Kodu- meil on soe kodu ja 3 korda päevas söök laual, kõik ülejäänud on teisejärguline. Kodutunne tuleb tänu inimestestele, kes seal on, mitte interjöörist. Sõbrad: mul ei ole neid jalaga segada kuid hindan neid väheseid kullast kallimaks. Mu kallis, armas Kristjan ja meie kõhukasvandik, kellele me üsna pea oleme ise perekonnaks. Minu A ja O!
 Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi, Tuhkatriinu, Kaunitar ja koletis, Mowgli- kõikides neis muinasjuttudes on kas kuri hunt, õel kasuema, mõni muu koletis või luukere, mille tõttu printsess ja prints ei saa õnnelikult koos olla. Nad võitlevad nii iseenda kui ka kurjade jõududega, astuvad koos kõigele kurjale vastu, mis neil tee peal ees seisab ja nagu muinasjutule ikka kohane siis suur armastus ja headus, kokkuhoidmine ja meeskonnatöö võidab kõik halva  ja nad elavad õnnelikult elu lõpuni.
Jah, nii on meil ka 🙂

Mille üle oled sina tänulik?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial