Vaikne õhtu ja rahulik meel.

Meie päev on olnud ÜSNA vaikne, rahulik ja tegus. Vanavanaema käis meil abis beebit hoidmas ja juttu puhumas, emme(mina) sain kuskil paar tunnikest uinuv ”kaunitar” olla ja mõelda omi mõtteid, toimetada koduseid toimetusi..eelkõige süüa ilma kugistamiseta.
Nagu ikka toimuvad minu pikemad vestlused inimestega imetamise ajal, kui laps mõnusalt rinna otsas, siis mina loen uudiseid, täidan telefonis beebi söömisgraafikut ja chatin. Seekord chattisin pikemalt Kristega, kellele ma olen ülimalt tänulik(ma ei teagi, kaua ma seda korrutan, kõlan juba,kui katkine grammofon, kuid tõsi ta ju on), et ta viitsib/jaksab jagada mulle nõuandeid enda imetamisaegsetest kogemustest. Ühtlasi on ta meile toonud kasutamiseks ka Loona(Kriste, nüüd juba 1 aasta ja 6 kuune tütar) kiigu, tegelusmati, krooksurätikud õlale soetamiseks jne. Ühesõnaga ta on meid kogu oma nõu ja jõuga aidanud ja mulle vaimselt toeks olnud 🙂 Kniks!
Enivei, tahtsin oma jutuga tegelikult jõuda ka kuskile…ehk siis sain Kristelt soovituse/mõtte panna lisaks beebi toidukordadele ja aegadele kirja ka enda igapäevase toitumisinfo. Mõne aja möödudes saab ehk seoseid luua minu toitumise ja beebi valudega. Näiteks täna jõin  kohvi, limonaadi ja sõin šokolaadi ning kapsast…kuidas laps reageerib. Homme söön tatart juurikatega, keedumuna, kala ja joon vett ning teed…kas laps reageerib teisiti jne.

Tasuta beebinänniga seoses ei hakka pikalt kirjutama, kuna Marimell, Maris ja maailm ning kindlasti ka teised blogipidajad on juba pikalt ja laialt neist kirjutanud, kuid tooksin välja enda jaoks ühe toote, mida hakkasin tänu sellele pakile kasutama. Nimelt HIPP herbal nursing tea, see oli Apotheka pakis ja mõtlesin, et proovin järgi. See maitseb mulle natuke rohkem, kui niisama apteegitillitee, seega järgmine päev seadsin sammud poodi tõin lisa. See on siis lahustuv teejook imetavatele emadele, rinnapiimatekke suurendamiseks. Valmistatud kasulikest loodustaimedest. Sisaldab melissi -, kõrvenõgese, köömne, aniisi- ja kitseherne ekstrakti ja apteegitilli.
Ülejäänu oli selline nänn, mida mul otseselt vaja ei lähegi, näiteks hemorroidide vastu rohi või kõhulahtisuse,-ja kinnisuse vastu mingi vedelik, nibukreem, palju voldikuid, Sebamed toodete näidised jne jne. Rinnapadjad ilmselgelt kasutan ära ja toitmislusikat ehk kasutan, kuigi mul on iseenesest pipett olemas, mida on väga mõnus kasutada. 

Jälgisin ka hoolega oma beebit täna. Lisaks mähkmelööbele, mis võib ja ilmselt tekitabki ebamugavusi pissimisel ja kakamisel ja seetõttu ka tagajäg rahutu olemine ja nutt, tegin sellise üldise kokkuvõtte. Ta ähib ja puhib läbi une nagu vanainimene, seejärel tõuseb, tahab süüa, sööb ja tuleb paus..siis me krooksutame ja puuksutame ning jätkame söömist, sest kes ikka kõhupuhitusega rahulikult edasi tahaks süüa?! Eksju.  Okei, tundub, et saime söömisega ühele poole, hoiame püstises asendis, et kõik krooksud sõbralikult lahkuksid beebi organismist ja suundume mähkuvahetus punkti. 
Nüüd nagu peaks tipp-topp olema, söödud, krooksutud, puuksutatud, puhas pepu ja hea olemine…või siiski mitte? Suu on torus ja lakub ning üritab imeda kõike, mis ette jääb..olgu selleks enda sõrmed, body, emme õlg, issi nina vms, kõik saab vaakumisse tõmmatud ja ära proovitud. Annan siis uuesti rinda ja ALLES siis on tudu. Vot selline protsess siis meil 🙂
                         
Kurb on vaadata, kui lapsel on raske. Endal on raske, kui lapsel on raske! Tahaks ju kogu hingest, et tal hakkaks kergem ja siis hängida rõõmsalt koos! Aga fakt on see, et olgugi, et on raskeid aegu ja väsinud ja aegajalt pahur olek…Annabel on ikkagi üks suur taevane õnn meil ja ilma ei oskakski enam ette kujutada. Ta on nii armas..kõik ta näomiimika, žestid…kui ta vaatab oma suurte silmadega sulle otsa justkui tahaks miskit öelda sulle. Oeh! See kõik on lihtsalt I-ME-LI-NE!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial